Kiedy ściereczki do sprzątania są skuteczne?

O jakości czyszczenia i prawidłowego osuszania powierzchni oraz trwałości ścierek do sprzątania bez detergentów decyduje 5 podstawowych czynników:

  • Jakość podstawowych włókien stanowiących szkielet tkaniny (poliestru i poliamidu – im lepsza jakość, tym większa odporność na ścieranie, dłuższa żywotność i większa wchłanialność tkaniny).
  • Splot włókien – może być płaski (tani, zwykły) lub rozszczepiony (długi i kosztowny proces).
  •  Długość włosia – dłuższe docierają w każde wgłębienie i szczelinę, krótkie polerują.
  • Sposób tkania włókien – skrywa tajemnicę skuteczności czyszczenia i uzależniony jest od zadania jakie ściereczka ma wykonywać,
    oraz
  • Zgęszczenie włókien (włókno o długości 9000 metrów w masie 1 grama ma gęstość 1 deniera. Jeżeli włókno ma gęstość 1 deniera albo mniejszą, to jest to mikrowłókno).

Wszystkie ściereczki do sprzątania Ha-Ra posiadają te ważne cechy. Produkowane są w najnowszej technologii mikro oraz nano i szyte w manufakturze. Niektóre są dwustronne – co stanowi wygodne uzupełnienie techniki sprzątania (np. jedna strona czyści, druga strona osusza). Spełniają wszystkie najwyższe wymogi przewidziane dla fizykalno-mechanicznego czyszczenia, dlatego z czystym sumieniem możemy mówić o ściereczkach Ha-Ra, że są to ściereczki do sprzątania bez detergentów.

134,00

Uniwersalna ściereczka z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Idealnie sprawdza się w utrzymaniu higienicznej czystości wszystkich powierzchni, zwłaszcza w kuchni, łazience, pokoju dziecka. Ściereczka czyści chłonąc zabrudzenia, nie rozmazując ich. Dzięki włóknom pokrytym jonami nano srebra dodatkowo dezynfekuje. Nowość wśród ściereczek Star, w pięknym odcieniu różu. Edycja ściereczki limitowana. Sprzedaż do wyczerpania zapasów. Ściereczki Star dostępne w 8 wersjach kolorystycznych i zadaniowych.  

117,00

najlepszy ekologiczny zamiennik ściereczek z mikrofibry. Specjalnie opracowana do delikatnego czyszczenia i pielęgnacji wysokiej jakości mebli drewnianych. Może być stosowana praktycznie na wszystkich powierzchniach w gospodarstwie domowym. Naturalna w 100% z bawełny organicznej. Całkowicie biodegradowalna. Niesamowicie delikatna i miła w dotyku.

Ponownie w sprzedaży
89,00

to alternatywa dla papierowych ręczników kuchennych. Ma gigantyczną moc pochłaniania płynów z wycieranej powierzchni. Znacznie większą niż zwykłe ręczniki. Ściereczka jest całkowicie naturalna, wykonana w 100% z celulozy roślinnej, biodegradowalna.  Włókna ściereczki są jedwabiste, niesamowicie delikatne w dotyku, z pięknym połyskiem.

Nowy kolor
117,00

nadaje nieskazitelny połysk wszystkim gładkim powierzchniom - duża, miękka, bardzo delikatna. W nowej wersji kolorystycznej - amarantu.

124,00

do czyszczenia na sucho i mokro każdej powierzchni i praktycznie w każdym miejscu. W domu, biurze, sklepie i samochodzie. Gesty splot włókien, ich trwałość daje możliwość intensywnego mycia, przecierania. Ściereczka w pięknej tonacji antracytu, szarości z czarnym obszyciem. Ściereczki Star dostępne w 8 wersjach kolorystycznych i zadaniowych.

Nowy rozmiar
129,00

Uniwersalne ściereczki z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym, zawsze pachnące. Do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni na sucho i mokro.  Praktyczny mini rozmiar. Obszycia ściereczek w różnych kolorach. Wyprzedane

129,00

Uniwersalne ściereczki. Nadają się do wszystkich lekkich i ciężkich zabrudzeń na  wszystkich powierzchniach. Do czyszczenia na wilgotno oraz do osuszania. Poręczne, bardzo wytrzymałe. Przylegają do powierzchni, posiadają dużą moc czyszczenia. Ściereczki Star dostępne w 8 wersjach kolorystycznych i zadaniowych.

127,00

Ściereczki wielofunkcyjne. Do czyszczenia na wilgotno i osuszania wszelkich powierzchni. Dobrze przylegają, zbierając mocne zabrudzenia. Niezwykle wytrzymałe. Wygodna i poręczna wielkość. Ściereczki Star dostępne w 8 wersjach kolorystycznych i zadaniowych.

59,00

Bezwzględna zabójczyni tłuszczu w kuchni i łazience. Czyści do końca zabrudzenia zgromadzone na porowatych powierzchniach wydobywając je z każdej szczeliny. Jeden ruch ręką i widzisz efekty. Działa porywająco. Planujesz wyczyścić kuchnię, kończysz na łazience. Szukasz miejsc w całym domu, co jeszcze? Szyba w aucie, kokpit, kierownica. donice, akwaruim, białe adidasy. Nie sposob wymienić. Przywraca czystość tysiącom miejsc, a ty nie możesz oderwać się od testowania. Wygodna, żywotna, EKO i nie do zdarcia. Ona jedna uwolni cię od zakupu 100 gąbek, 200 zwykłych ścierek i hektolitrów niszczącej środowisko chemii.    

44,00

dwustronna, do gruntownego czyszczenia oraz cyklicznego doczyszczania i szorowania mniejszych powierzchni porowatych i gładkich, które można myć na mokro. Wyczyści białe podeszwy butów. Wszystkie powierzchnie porowate, gładkie z ceramiki, metalu. Genialne efekty czyszczenia osiąga z Pastą Blue do szorowania Ha-Ra.

89,00

Do czyszczenia na mokro i na wilgotno blatów, mebli, tapicerki skórzanej, szafek, luster, armatury itp.

69,00

Do czyszczenie blatów kuchennych, lodówek, szafek, armatury, kuchenek. Czyści na wilgotno. Dwustronna.


Dysponujemy szeroką gamą ściereczek do sprzątania. Począwszy od ultra silnej, unikatowej i najbardziej uniwersalnej ściereczki do gruntownego czyszczenia skrub, po ściereczki do polerowania. Większość z nich jest wielozadaniowa, i może być stosowana wszędzie gdzie potrzebujesz, w domu , firmie, w biurze i przemyśle. Do czyszczenia powierzchni, które wymagają higienicznej czystości przeznaczone są ściereczki antybakteryjne. Są one dostępne w różnych rozmiarach, w jasnym kolorze tan. W jony srebra zostały także zaopatrzone także ściereczki kuchenne. Są wśród nich ściereczki do ręcznego mycia naczyń oraz ściereczki do mycia owoców.

W ofercie naszej znajdziesz również ściereczki do mebli drewnianych będące w pełni alternatywą dla tekstyliów syntetycznych. Czyszczą i osuszają one w jednym procesie roboczym delikatne powierzchnie mebli drewnianych oraz meble i wyroby ze skóry naturalnej. Inne delikatne ściereczki usuwają kurz dzięki wytwarzanym ładunkom statycznym.

Dobre ściereczki do sprzątania możesz rozpoznać już po dotyku tkaniny i po pierwszym ruchu ściereczki rozpoczynając czyszczenie. Jeśli jest lekka, trudno ją namoczyć, nie możesz liczyć na to, że bez środka chemicznego coś wyczyści. W takiej sytuacji służą ona jako szmatka do rozprowadzania wody ze środkiem. Zabrudzenia rozpuszcza środek, ściereczka ślizga się zamiast czyścić.