Dobrze dobrane i właściwie działające wycieraczki, dzięki wychwyceniu brudu i wilgoci tworzą skuteczną barierę przed wodą i błotem. Tylko wtedy masz gwarancję wydłużonej żywotności swoich podłóg i obniżony koszt codziennego sprzątania.

Profesjonalny i skuteczny system wycierania obuwia powinien być zabezpieczony 4 strefami wycierania.

Dlaczego akurat 4 strefy?

Strefa I-II

Zadaniem tej części wycieraczki jest zatrzymanie przed wejściem grubych zanieczyszczeń a także zminimalizowanie możliwości poślizgu, zwłaszcza w okresie zimowym.

Strefa III

W miejscach zadaszonych, werandach, wiatrołapach czyli w III strefie wycieraczka Ha-Ra wyłapuje drobne zanieczyszczenia. Osusza spód obuwia i poleruje.

Strefa IV

To, co zostało na butach po przejściu przez wycieraczkę w strefie zewnętrznej zostanie zatrzymane przez włókna wycieraczki wewnętrznej, która ma swoje zastosowanie w ostatniej strefie wycierania obuwia.

4 strefowy system wycieraczek jest najbardziej skutecznym sposobem ochrony podłóg w większych obiektach nawet przy bardzo dużym natężeniu ruchu.

Cztery strefy gwarantują, że zanieczyszczenia wnoszone na spodach obuwia nie przedostaną się na podłogi wewnątrz budynku. Dzięki temu dodatkową korzyścią jest obniżenie kosztów sprzątania.

Przed wejściem osoba wchodząca zwykle ma kontakt z wycieraczką metalową – kratownicą, najczęściej z korytkiem do zbierania piasku i kamyków. Kolejną tuż przy drzwiach jest mata ażurowa – tu zaczyna się pierwsza strefa wycierania obuwia.

W miejscach pozostawionych bez szczotek specjalnie uformowany spód maty daje naturalny drenaż. To pojemne miejsce przeznaczone na otupanie nóg z błota i śniegu. Druga połowa ażurowej maty winna być wyłożona szczotkami.

Zadaniem tej części wycieraczki jest zatrzymanie grubych zanieczyszczeń a także zminimalizowanie możliwości poślizgu, zwłaszcza w okresie zimowym.azur

 • mata ażurowa z profilem,
 • grubość maty 2,5 cm,
 • wykonane są z trwałej, odpornej na ścieranie i warunki atmosferyczne gumy o grubości 25 mm, z otworami na szczotki,
 • zakres temperatur od -40 do +60,
 • w miejscach pozostawionych bez szczotek specjalnie uformowany spód maty daje naturalny drenaż. To pojemne miejsce przeznaczone na otupanie nóg z błota i śniegu,
 • druga połowa ażurowej maty winna już być wyłożona szczotkami, dostępne kolory szczotek: niebieski, czerwony, żółty, zielony, szary i czarne Wycieraczki do pierwszej strefy czyszczącej przechwytujące brud gruboziarnisty oraz wodę i śnieg. (wskazane odwodnienie wpustu). Cechuje je duża pojemność na brud (błoto, piasek, śnieg).

Trwałe, wykonane z trudno ścieralnej gumy EPDM. Odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości.

Możliwość wypełnienia szczotkami w kolorach: czarny, szary, czerwony, zielony, żółty, niebieski, które znacznie zwiększają właściwości czyszczące wycieraczki. Można z nich ułożyć logo lub nazwę firmy. Polecamy wypełnienie co najmniej połowy otworów na 1m2. Nawet po dłuższym okresie eksploatacji maty można dołożyć lub wymienić szczotki.

 • możliwość wykończenia profilem gumowym lub aluminiowym
 • maty ażurowe można również stosować w wersji wpuszczanej w podłoże, gdzie powierzchnia płytek pokrywa się z powierzchnią maty
 • zakres temperatur od -30 do +60 stopni C.
 • można czyścić ciśnieniowo

Dzięki dobrym parametrom użytkowym polecane do obiektów o dużym natężeniu ruchu. Jeden zakup na wiele lat.
W ofercie Ha-Ra maty ażurowe wyłożone szczotkami zabezpieczają pierwszą strefę wycierania obuwia.
Drugą i trzecią strefę zabezpieczają oryginalne wycieraczki Ha-Ra wykonane z unikalnych włókien o niespotykanej mocy czyszczenia obuwia, wchłaniania brudu i wilgoci, przeznaczone specjalnie pod zadaszenia oraz do wnętrz budynków. Połączone w jeden system z matami ażurowymi wyłożonymi szczotkami stanowią na tę chwilę jeden z najbardziej skutecznych systemów wycierania obuwia.

W miejscach zadaszonych, werandach, wiatrołapach najlepsze zadanie spełnia wycieraczka zewnętrzna Ha-Ra.  Wyłapuje drobne zanieczyszczenia. Osusza spód obuwia i poleruje.

 • czarne włókno z dłuższym włosem charakteryzuje się większą sztywnością i właśnie to włókno oczyszcza spód obuwia z większych zanieczyszczeń
 • szare włókno z krótszym włosem jest bardziej elastyczne, dzięki czemu wyłapuje drobne zanieczyszczenia, piasek, małe kamyki, wodę. Osusza spód obuwia i poleruje.
 • Wycieraczka zewnętrzna Ha-Ra pod drzwi wykonana jest z trwałych tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

 

 

To, co zostało na butach po przejściu przez wycieraczkę zewnętrzną w inteligentnym systemie wycierania obuwia Ha-Ra na pewno zostanie zatrzymane przez włókna wycieraczki wewnętrznej, która ma swoje zastosowanie w ostatniej strefie.

 • Wykonane z najwyższej klasy poliamidu – bardzo trwałe, odporne na ścieralność, chłonne, szybko schnące.
 • Nieprzeciętna sprężystość – nie odkształcają się pod wpływem natężenia ruchu. Przy natężeniu ruchu powyżej 8000 przejść na dzień gwarancja producenta wynosi 5 lat.
 • Powierzchnia włókien bardzo zagęszczona (mikrowłókna), dzięki czemu wycieraczka absorbuje podwójną część wody w stosunku do innych, mimo to włókna wycieraczek szybko wysychają.
 • Zanieczyszczenia nie przedostają się poza obręb wycieraczki co gwarantuje, że powierzchnia poza nią jest zawsze czysta

Zobacz jak działa profesjonalny 4 strefowy system wycierania obuwia w praktyce

Co jeżeli nie mamy miejsca na 4 strefowy system?

Najczęściej w mniejszych obiektach, domach i mieszkaniach nie ma miejsca na zastosowanie kilku stref wycierania obuwia. Jeśli ogranicza nas miejsce zastosujmy wycieraczki zewnętrzne Ha-Ra oraz wycieraczki wewnętrzne wejściowe przynajmniej w dwóch strefach – w trzeciej i w czwartej.

Zobacz zimowy test skuteczności wycieraczek Ha-Ra® ze strefy III i IV.

Co wyróżnia Wycieraczki podłogowe Ha-Ra?

 • Wchłaniają ogrom piachu, który widać dopiero po wytrzepaniu, dzięki temu podłogi nie są porysowane, a piasek nie przedostaje się poza jej obręb.
 • Bardzo szybko osuszają obuwie co widać na białej kartce w filmiku poniżej, dzięki temu oszczędzasz czas na myciu podłóg, a Twoja podłoga jest estetyczna. Chodząc w obuwiu po domu nie zostawiasz śladów.
 • Utrzymanie wycieraczek Ha-Ra® jest łatwe i proste ponieważ bardzo łatwo jest jej wytrzepać, z łatwością oddają piach, a pod wpływem wody oddają brud.  Szybko wysychają dzięki temu po wypraniu włókna wycieraczek aż lśnią. Cały czas wyglądają jak nowe.
 • Idealnie przylegają do podłoża i nie przesuwają się, są bardzo bezpieczne nawet dla biegających dzieci, osób niepełnosprawnych, dla matek z wózkami. W przemyśle spełniają obwarowane ustawą warunki BHP.
 • Pomimo wielu lat użytkowania nie tracą koloru, kształtu oraz właściwości czyszcząco-osuszających. Zaświadczają temu opinie ich długoletnich użytkowników.
 • Nawet wilgotne wycieraczki pod wpływem ujemnej temperatury nie pękają i nie przesuwają się. Pod wpływem wysokich temperatur nie emitują nieprzyjemnego zapachu gumy, ani nie też się nie rozciągają.

Użytkownicy tak oceniają nasze wycieraczki

Dzięki specjalnym włóknom , z których jest wykonana zapewnia komfort, gdyż zarówno bardzo skutecznie wyciera spód obuwia dzięki czemu nie ma piasku ani błota, jak i osusza powierzchnie obuwia, aby nie brudzić przestrzeni poza wycieraczką. Dzięki temu jest dużo mniej sprzątania, gdyż cały brud z obuwia pozostaje na wycieraczce, nierozprzestrzeniając się dalej. Po kilku pierwszych tygodniach zimy trudno nam uwierzyć jak mogliśmy wcześniej bez niej funkcjonować!!!

Ewa Gonera Kierownik d.s Obsługi Klienta i Recepcji Soleil Boutique Hôtel

Jestem dyrektorem placówki przedszkolnej i od 8 lat – użytkownikiem wycieraczek Ha-Ra. Jestem wyjątkowo zadowolona z ich trwałości i funkcjonalności. Są stabilne, nie deformują się w trakcie ich użytkowania i dobrze wycierają obuwie. A przepływ ludzi w takiej placówce jak przedszkole, jest wyjątkowo duży” …

mgr Małgorzata Dobroch Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 11

Wycieraczka naprawdę sprawdza się. Drobny pył, piasek nie przedostaje się w głąb pomieszczeń”.

Firma Lech-Plast

Informacje uzupełniające

Wycieraczki Ha-Ra III i IV strefa
włókna wycieraczek poddawane są cięciu, dzięki temu czyszczą spodnią część obuwia zacznie dokładniej niż inne wycieraczki pętelkowe. Specjalnej budowy strzyżone włókna z łatwością docierają do struktur podeszwy czyszcząc ją dokładnie w każdym wgłębieniu.

 • podłoże wycieraczek – antypoślizgowe, wykonane z opatentowanego materiału, dzięki czemu wycieraczki nawet niewielkich rozmiarów mocno przylegają do powierzchni i nie przesuwają się.
 • podłoże wycieraczek Ha-Ra nie kruszy się, nie parcieje i nie wydziela zapachu gumy. Jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne (szczególnie wysokie oraz bardzo niskie temperatury).
 • idealne przy stanowiskach pracy, w których konieczne jest zabezpieczenie podłoża przed poślizgiem.
 • bezpieczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Spełniają warunki BHP.

Wycieraczki można odkurzać, trzepać na trzepaku bądź śniegu oraz prać ciśnieniowo. Maty ażurowe mają budowę modułową co ułatwia czyszczenie.