Tylko dobrze dobrane i właściwie działające wycieraczki podłogowe tworzą skuteczną barierę przed wodą i błotem. Tylko wtedy masz gwarancję wydłużonej żywotności swoich podłóg i obniżasz koszt codziennego sprzątania.

Profesjonalny i skuteczny system wycierania obuwia powinien być zabezpieczony minimum dwoma ostatnimi strefami z 4 stref wycierania – czyli strefą III oraz IV.

Dlaczego akurat 2 strefy?

Strefa III

W miejscach zadaszonych, werandach, wiatrołapach czyli w III strefie wycieraczka Ha-Ra wyłapuje drobne zanieczyszczenia. Osusza spód obuwia i poleruje.

Strefa IV

To, co zostało na butach po przejściu przez wycieraczkę w strefie III zostanie zatrzymane przez włókna wycieraczki wewnętrznej, która ma swoje zastosowanie w IV strefie.

2 strefowy system wycieraczek jest najbardziej skutecznym sposobem ochrony podłóg w domu i pomieszczeniach o mniejszej powierzchni.

Dwie strefy gwarantują, że zanieczyszczenia wnoszone na spodach obuwia nie przedostaną się na podłogi wewnątrz budynku. Dzięki temu dodatkową korzyścią jest obniżenie czasu sprzątania w domu.

W miejscach zadaszonych, werandach, wiatrołapach czyli w III strefie wycieraczka Ha-Ra wyłapuje zanieczyszczenia. Osusza spód obuwia i poleruje.

 • czarne włókno z dłuższym włosem charakteryzuje się większą sztywnością i właśnie to włókno oczyszcza spód obuwia z większych zanieczyszczeń
 • szare włókno z krótszym włosem jest bardziej elastyczne, dzięki czemu wyłapuje drobne zanieczyszczenia, piasek, małe kamyki, wodę. Osusza spód obuwia i poleruje.
 • Wycieraczka do III strefy wycierania wykonana jest z trwałych tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

W miejscach zadaszonych, werandach, wiatrołapach czyli w III strefie wycieraczka Ha-Ra wyłapuje drobne zanieczyszczenia. Osusza spód obuwia i poleruje.

 • czarne włókno z dłuższym włosem charakteryzuje się większą sztywnością i właśnie to włókno oczyszcza spód obuwia z większych zanieczyszczeń
 • szare włókno z krótszym włosem jest bardziej elastyczne, dzięki czemu wyłapuje drobne zanieczyszczenia, piasek, małe kamyki, wodę. Osusza spód obuwia i poleruje.
 • Wycieraczka do III strefy wycierania wykonana jest z trwałych tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

To, co zostało na butach po przejściu przez wycieraczkę w strefie III na pewno zostanie zatrzymane przez włókna wycieraczki wewnętrznej, która ma swoje zastosowanie w IV ostatniej strefie.

 • Wykonane z najwyższej klasy poliamidu – bardzo trwałe, odporne na ścieralność, chłonne, szybko schnące.
 • Nieprzeciętna sprężystość – nie odkształcają się pod wpływem natężenia ruchu. Przy natężeniu ruchu powyżej 8000 przejść na dzień gwarancja producenta wynosi 5 lat.
 • Powierzchnia włókien bardzo zagęszczona (mikrowłókna), dzięki czemu wycieraczka absorbuje podwójną część wody w stosunku do innych, mimo to włókna wycieraczek szybko wysychają.
 • Zanieczyszczenia nie przedostają się poza obręb wycieraczki co gwarantuje, że powierzchnia poza nią jest zawsze czysta

Zobacz test skuteczności 2 strefowego systemu wycieraczek?

Zimowy test skuteczności wycieraczek Ha-Ra® ze strefy III i IV.

Przypominamy, że jeżeli nie ogranicza nas miejsce lepiej zastosować pełny system 4-strefowy do wycierania obuwia, o którym przeczytasz tutaj >>.

Co wyróżnia Wycieraczki podłogowe Ha-Ra?

 • Wchłaniają ogrom piachu, co łatwo zauważyć podczas trzepania wycieraczki. Dzięki temu podłogi nie są porysowane, a piasek nie przedostaje się poza ich obręb.
 • Bardzo szybko osuszają obuwie, co widać na białej kartce w filmiku poniżej. Dzięki temu znacznie skracasz czas mycia podłóg, a Twoja podłoga jest estetyczna. Chodząc w obuwiu po domu nie zostawiasz śladów i Twoi goście również nie mają wyrzutów sumienia, że zadeptali podłogi.
 • Utrzymanie w czystości wycieraczek Ha-Ra® jest łatwe i proste. Z łatwością oddają piach podczas trzepania i bardzo łatwo się piorą. Szybko wysychają. Po wypraniu włókna wycieraczek aż lśnią i wyglądają jak nowe nawet po upływie kilkunastu lat użytkowania.
 • Nie ślizgają się! Idealnie przylegają do podłoża i nie przesuwają się. Są bezpieczne nawet dla biegających dzieci, osób niepełnosprawnych, dla matek z wózkami. W przemyśle spełniają obwarowane ustawą warunki BHP.
 • Pomimo wielu lat użytkowania nie tracą koloru, kształtu oraz właściwości czyszcząco-osuszających. Zaświadczają temu opinie ich długoletnich użytkowników.
 • Nawet wilgotne wycieraczki pod wpływem ujemnej temperatury nie pękają i nie przesuwają się. Pod wpływem wysokich temperatur nie emitują nieprzyjemnego zapachu gumy, ani nie też się nie rozciągają.

Użytkownicy tak oceniają nasze wycieraczki

Dzięki specjalnym włóknom , z których jest wykonana zapewnia komfort, gdyż zarówno bardzo skutecznie wyciera spód obuwia dzięki czemu nie ma piasku ani błota, jak i osusza powierzchnie obuwia, aby nie brudzić przestrzeni poza wycieraczką. Dzięki temu jest dużo mniej sprzątania, gdyż cały brud z obuwia pozostaje na wycieraczce, nierozprzestrzeniając się dalej. Po kilku pierwszych tygodniach zimy trudno nam uwierzyć jak mogliśmy wcześniej bez niej funkcjonować!!!

Ewa Gonera Kierownik d.s Obsługi Klienta i Recepcji Soleil Boutique Hôtel

Jestem dyrektorem placówki przedszkolnej i od 8 lat – użytkownikiem wycieraczek Ha-Ra. Jestem wyjątkowo zadowolona z ich trwałości i funkcjonalności. Są stabilne, nie deformują się w trakcie ich użytkowania i dobrze wycierają obuwie. A przepływ ludzi w takiej placówce jak przedszkole, jest wyjątkowo duży” …

mgr Małgorzata Dobroch Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 11

Wycieraczka naprawdę sprawdza się. Drobny pył, piasek nie przedostaje się w głąb pomieszczeń”.

Firma Lech-Plast

Informacje uzupełniające

Wycieraczki Ha-Ra III i IV strefa
włókna wycieraczek poddawane są cięciu, dzięki temu czyszczą spodnią część obuwia zacznie dokładniej niż inne wycieraczki pętelkowe. Specjalnej budowy strzyżone włókna z łatwością docierają do struktur podeszwy czyszcząc ją dokładnie w każdym wgłębieniu.

 • podłoże wycieraczek – antypoślizgowe, wykonane z opatentowanego materiału, dzięki czemu wycieraczki nawet niewielkich rozmiarów mocno przylegają do powierzchni i nie przesuwają się.
 • podłoże wycieraczek Ha-Ra nie kruszy się, nie parcieje i nie wydziela zapachu gumy. Jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne (szczególnie wysokie oraz bardzo niskie temperatury).
 • idealne przy stanowiskach pracy, w których konieczne jest zabezpieczenie podłoża przed poślizgiem.
 • bezpieczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Spełniają warunki BHP.

Wycieraczki można odkurzać, trzepać na trzepaku bądź śniegu oraz prać ciśnieniowo.