Sprzątanie fizykalno-mechaniczne włóknami Ha-Ra. Co to takiego?

Mopy do podłóg Ha-Ra silnie czyszczące bez środków chemicznych. Do profesjonalnego sprzątania domu

Do sprzątania wystarczy mop i woda. Wystarczy ścierka i woda. Wystarczy rękawica, myjka do mycia szyb i sama woda!

Wyobraź sobie, że 95% wszystkich prac czystościowych wykonujesz włóknem i wodą lub samym suchym włóknem. Jednocześnie sprzątasz o połowę krócej, znacznie taniej i masz znacznie lepsze rezultaty sprzątania niż dotychczas.

Co to za cuda? Kto je wymyślił?

Te cuda tworzone są w niemieckiej manufakturze ze specjalnych tkanin, których budowę wynalazł i opracował prekursor czyszczenia fizykalno-mechanicznego Hans Raab. Stąd też bierze się nazwa firmy Ha-Ra. Dając swoje imię i nazwisko w logo firmy zagwarantował swoją osobą za jakość, skuteczność i ochronę środowiska, którą związał ze swoją firmą na zawsze. Kosztowało go to wiele lat badań i nieustającej pracy, a gdy już uzyskał zaplanowaną jakość, opatentował swoje specjalne tkaniny i nazwał je włóknami Ha-Ra.

To nie cuda tylko fizykalno-mechaniczne działanie tkanin Ha-Ra!

Hans Raab znając zasadę czyszczenia przy pomocy środków chemicznych (był wcześniej właścicielem firmy sprzątającej) na własnej skórze i we własnych płucach poczuł jak bardzo szkodzą one zdrowiu. Wtedy właśnie postanowił tak utkać swoje tkaniny czyszczące, aby w trakcie czyszczenia wykorzystywały proste prawa fizyki. Tak potrzeba uczyniła mistrza!

Zależało mu także na tym, aby tkaniny były trwałe więc użył do tkania najlepszej jakości przędzy. Znając właściwości przędzy i mając świadomość, że świat mikro i nano jest w zasięgu każdej dziedziny życia postanowił wykorzystać to także w swoich włóknach czyszczących.  Było to 51 lat temu.

To co lśni i pozornie wydaje się czyste często takie nie jest

Włókna Ha-Ra mocno przylegają do powierzchni.  Posiadają jedną z najwyższych gramatur dostępnych na na rynku, oznacza przekonujące wyniki czyszczenia i wyjątkową trwałość włókien. One nie muskają powierzchownie zabrudzenia, a czyszczą powierzchnie do końca. Ich wysoka wydajność zapewnia najlepsze zbieranie brudu i najskuteczniejszy
efekt czyszczenia. Po jednorazowym zamoczeniu czyścisz nawet 50 m². Dzięki ręcznemu wykonaniu w manufakturze każdy element włókien bez względu na rozmiar i formę jest wyjątkowy.

Różne włókna czyszczące Ha-Ra do różnych zadań

Gruntowne czyszczenie

Hans Raab był człowiekiem perfekcjonistą. Uznał, że nie może zastosować swoich metod higienicznego sprzątania na co dzień do czasu, dopóki odpowiednio nie będą doczyszczone powierzchnie z nawarstwionych pozostałości po wcześniejszym sprzątaniu.  A nawarstwień tych było i nadal jest sporo. Tradycyjne mopy i ścierki stosowane z kolorowymi środkami chemicznymi z łatwością tworzą smugi. Im częściej sprzątasz, tym więcej ich jest. I tak w kółko. Zabrudzenie jakoś tam środek rozpuści pozostawiając w wodzie cząstki brudu i wszystkie substancję wypełniające zawarte w sobie (kolor, zapach, zagęstnik) ale ścierki nie są już w stanie usunąć niezebranej w czasie sprzątania, zaschniętej brudnej emulsji z mikro i makro szczelin. Nawet na zupełnie gładkich powierzchniach przy tradycyjnym sprzątaniu środki robią więcej złego niż dobrego. Aby zmyć to wszystko i przygotować powierzchnie pod sprzątanie codzienne produktami Ha-Ra wynalazł włókna służące do gruntowne go czyszczenia powierzchni. Technologia gruntownego czyszczenia jest zawsze technologią wstępną w systemie czyszczenia Ha-Ra.

Wszystkie włókna Ha-Ra szyte są w formie rękawic, włókien podłogowych (mopów) oraz ścierek w różnych wielkościach.

Mycie powierzchni gładkich

Włókniny przeznaczone do codziennego mycia wszędzie i wszystkich powierzchni gładkich w działaniu wykorzystują efekt kapilarny oraz ultradźwięki. Zjawiska te zachodzą gdy cieniutkimi kapilarami (nanonitki) spływa woda na czyszczoną powierzchnię. Tutaj kwintesencją mocy czyszczenia jest różnorodność nitek, grubość  oraz gęstość ich tkania. Rozpoczynasz mycie bez strugi wody. Cały czas włókno utrzymuje tę sama wilgoć. Idealne włókna do mycia ciepłych powierzchni np. podłóg podgrzewanych.

Mycie powierzchni porowatych

To grupa włókien zbierających ogrom zabrudzeń zewnętrznych. Zbierają zabrudzenie, pochłaniają brud, nie przenoszą go z powierzchni czyszczonej na kolejną czyszczoną, a na koniec oddają cały brud pod bieżącą wodą.

Włókna do bezpyłowego odkurzania ścian, podłóg oraz wyposażenia wnętrz

Działanie tych włókien polega na przyciąganiu kurzu poprzez wytwarzające się pole elektromagnetyczne.

Do czego zatem służą ekologiczne środki czystości Ha-Ra?

W wielu sytuacjach podczas sprzątania pielęgnacyjnego nie nie muszą być użyte. Np.  podczas czyszczenia szyb, luster, biurek. Jednak jest dużo powierzchni, których czyszczenie należy wesprzeć  naszym Uniwersalnym koncentratem – Płynem pielęgnacyjnym Ha-Ra. Jedna kropla płynu wystarczy aby rozpuścić spore ilości tłuszczu czy smaru. Nasze naturalne środki nie posiadają w sobie żadnych wypełniaczy, które niweczyłyby pracę włókien. Wręcz odwrotnie. Receptura ich opracowana jest aby pielęgnować włókna podczas sprzątania, a po zakończonej pracy wyprać je w życzliwy dla długiej żywotności włókien sposób. Znaczy to, że zastosowany środek nie skleja cieniusieńkich mikrowłókienek. A pamiętaj, że w jednej nitce, którą widzisz gołym okiem jest kilkadziesiąt tysięcy mikro lub nano nitek.

Czy do sprzątania włóknami Ha-Ra można dodawać inne środki?

Rezultaty czystości jakie osiągasz samym włóknem lub z użyciem dosłownie 2-3 kropli naszego środka są niesamowite. Jaki jest więc sens stosowania chemicznego środka? To co oferuje technologia Ha-Ra jest tańsze i daje gwarantowaną jakość. Jest w 100% ekologicznym rozwiązaniem.  W sytuacji gdy chcesz używać naszego mopa z każdym innym środkiem czystości, wtedy szybko będzie ten porządny mop czy ścierka spełniać zadanie zwykłej tradycyjnej szmatki. Straci moc fizykalno-mechanicznego czyszczenia gdy włókna będą posklejane. Zatem odpowiedź brzmi – nie. Najlepszy efekt czystych podłóg  daje mycie podłóg w harmonii z naturą.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *