Podejrzane mycie okien

Relacja spisana na żywo

Patrzę na panią myjącą po zimie okno balkonowe. Na podłodze stołek, pani na nim. W prawej ręce szmatka, w lewej psikający płyn. Szmatka jak mucha lata w lewo, w prawo, w górę, w dół. Psik, psik – jeszcze raz, i tak kilkadziesiąt razy. Raz na stołku, raz bez stołka. Ręcznik papierowy poszedł w ruch. Bez polerki nie da rady. Góra, dół, w lewo, w prawo. Kontrola czystości z prawej, z lewej. Coś nie tak. Proces zaczyna od początku. Trwa to już 20 minut. Cała szyba to zaledwie 2 m2, a jeszcze drzwi balkonowe.

W końcu odbiór techniczny – męskie oko wyłania się z pokoju. By to gęś kopnęła, coś znowu nie tak. Stołek poszedł na bok. Męska dłoń powtarza proces. Trach, ciach – wystarczyło 5,5 minuty. Głęboki oddech. Jest!

Dla równowagi damskie oko dokonuje kontroli jakości. Coś nie tak. Jeszcze psik tu i tam. Jeszcze ręcznik. No już! Jest! Jest?

Czegoś już nie ma. Czego nie ma?

Nie ma połowy butelki kolorowego go płynu do mycia szyb. A jeszcze kilka okien do wymycia. Butelki, butelki, butelki. Tak dużo butelek opróżni się zanim nastąpi kres wiosennych porządków. Pieniądze? Są. Dużo płynów kosztuje dużo pieniędzy. Co jakiś czas trzeba znowu butelki kupić. Okna muszą być czyste. Trzeba sprzątać, trzeba okna myć. Musi wystarczyć na na kolejną ładną butelkę. Doczepiłam się okien? Nie, tylko mi smutno. Innych butelek kilka co najmniej kupisz aby skończyć porządki przed wiosennym świętowaniem z zajączkiem. Później wylądują one w śmietniku. Znaczna ich ilość nadal nie nadaje się do recyklingu.

Psik, psik. Gdzie się podział brud z szyby? Co najmniej 20% na szybie, tylko w innej formie. Słońce podpowie w jakiej konstelacji ułożyły się smugi. Reszta z wypłukanej ścierki wkrótce pojawi się w naszych kranach lub w dławiących się ściekami rzekach. Opamiętajmy się!

Czy to wszystko czego nie ma?

Nie, nie wszystko. Gwarantuję, że zabrakło lśniących i przejrzystych szyb bez smug!

Pomyślałam jak smutne jest to mycie okien

Ile czasu? Ile pracy? Ile niepotrzebnie zużytych środków? Ile ścieków trutych chemikaliami? Ile lat potrzebujemy jeszcze aby odmienić nasze przyzwyczajenia? Abyśmy wszyscy byli świadomi, że już można inaczej, że środki chemiczne wychodzą z mody i nie warto po nie sięgać. Nowoczesna kultura sprzątania nie potrzebuje do mycia okien butelki z chemicznym środkiem po to, aby szyby lśniły kryształowym blaskiem. Mycie okien nie musi być ani udręką ani stratą czasu.

Powrót do natury w myciu okien nastąpił już ponad pół wieku temu

Nowoczesny świat zrobił już krok wstecz i powraca do natury także w sposób nowoczesny. Nowatorskie pomysły wynalazcy Hansa Raaba wykorzystując rozwój nauki pozwolimy mu stworzyć specjalną metodę czyszczenia, opartą na włókninach tak skonstruowanych, że moc czyszczenia posiadają same w sobie. Szybę, lustra i wiele innych powierzchni w gospodarstwie domowym możesz myć z użyciem specjalnej Myjki do mycia okien, w którą inwestujesz raz na kilkadziesiąt lat. Jeśli to zbyt duża inwestycja proponuję jedną z naszych najtańszych Ściereczek, Ściereczką do szorowania Scrub Ha-Ra. To ściereczka, którą możesz wyczyścić szybę i lustra zupełnie bez żadnego środka chemicznego. Po wymyciu należy tylko dokładnie zebrać z szyby brudną wodę. Ściereczka Scrub Ha-Ra domywa trudne do zmycia, zastarzałe pozostałości na szybach, które nie dają się zmyć żadnym środkiem. Im częściej używasz środek, tym więcej pozostaje po nim trudnych do ściągnięcia ścierką pozostałości ( np. barwnik, czy zapach). Chociaż bardzo się starasz widzisz smugi gdy słońce zajrzy do okien. Jak się wtedy czujesz?

Możesz być eko! Możesz bez chemikaliów tanio i wszędzie czyścić każdą powierzchnię

Ziemia – nasza matka prosząca o litość. Wystarczy chcieć zatrzymać się na chwilę. Szlaban winien spaść na cały glob! Kultura ekologicznego sprzątania winna dotyczyć wszystkich ludzi na świecie. Możemy to czynić każdego dnia, całkiem niewiele zmieniając nasze przyzwyczajenia. Na wiele sposobów.

Mamy doskonałą alternatywę w postaci kompletnie naturalnej, fizykalno – mechanicznej metody czyszczenia Ha-Ra. Ze względu na trwałość tekstyliów, które w ogromnej mierze w ogóle nie potrzebują do sprzątania nawet naszych, w 100% naturalnych środków czystości możesz być eko! Możesz sprzątać najtańszej na świecie i w zgodzie z naturą. Możesz bez chemikaliów czyścić każdą powierzchnię i wszędzie. Czyściej niż dotychczas, szybciej niż dotychczas, a nade wszystko zdrowo i ekologicznie. Rezultat czystości każdego kto przechodzi na sprzątanie naszymi produktami zwala z nóg. Niektórych boli na początku, bo produkty Ha-Ra są nieco (nieco gra tutaj wielką rolę) droższe od tradycyjnych. Jednak za dobrej jakości wygodne buty też płacisz więcej i chodzisz w nich po stokroć dłużej.

Siła działania naturalnych środków czystości Ha-Ra wiele osób powala z nóg. Nie zadziwia tylko tych, którzy raz spróbowali i nigdy więcej nie powrócili do sprzątania chemikaliami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *