Mycie podłóg – czy może być przyjemne?

Czy wiesz, że kolorowe płyny o przyjemnym kwiatowym zapachu, które dostępne są wszędzie pozostawiają na podłodze warstwę środka chemicznego. Do tej warstwy sukcesywnie przykleja się brud i kurz powodując, że przy kolejnym myciu podłoga jest pomazana, a fugi stają się coraz ciemniejsze.

Mycie podłóg nie musi być uciążliwe i męczące.  Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a twoje panele zawsze będą jak nowe, a płytki i fugi idealnie czyste.

Krok po kroku opowiem jak to osiągnąć.

Potrzebujesz produktu, który całościowo zadba o Twoje podłogi bez względu na ich rodzaj.

Odkurzanie lub zamiatanie podłóg na sucho

To podstawowy krok przy sprzątaniu – zawsze od tego zaczynasz i ja też. Ty bierzesz odkurzacz – trzeba go wyjąć ze schowka, zmienić lub wyczyścić zasobnik na brud, dobrać odpowiednią końcówkę i być uzależnionym od długości kabla zasilającego, lub szczotkę – część brudu zamieciesz na kupkę a lekkie drobinki wzbiją się w powietrze i osiądą w innym miejscu.

Ja zakładam na stelaż włókno do bezpyłowego zamiatania podłóg na sucho, które znajdziesz w ofercie firmy Ha-Ra®, jako Włókno Żółte. Dzięki niemu jestem zaopatrzona w poręczne, super wydajne i docierające wszędzie „urządzenie”.

Mam mop do odkurzania podłóg, ścian i sufitów – to chyba nowość.

Kurz i pajęczyny już niestraszne, bo w krótkim czasie pozbywam się ich z pomieszczenia. Podczas pracy (malujemy ósemki) włókno wytwarza pole elektrostatyczne, które przyciąga i zatrzymuje w sobie kurz.

Bez hałasu i wzbijających się w powietrzu drobinek brudu uwalnia dom łącznie z sufitem i ścianami od kurzu i pyłu.

Tak na marginesie dodam, że jeżeli masz w domu alergika uczulonego na kurz, to włókno żółte będzie super rozwiązaniem.

Kończąc pracę z włóknem żółtym po prostu je wytrzepuję (na zewnątrz) lub odkurzam odkurzaczem, (który, nadal stoi w schowku) – staram się go nie prać aby nie straciło swojej magicznej mocy, chowam do woreczka i mam gotowe do następnego sprzątania.

Czyszczenie podłóg na mokro to kolejny krok naszego sprzątania.

Tradycyjny sposób przy gruntownym myciu podłóg to szorowanie z użyciem mocnego detergentu, a później zbieranie mopem lub ścierką brudnej wody. Mój sposób na idealnie umytą powierzchnię jest o wiele prostszy, a mianowicie:

Do wiaderka z wyciskarką Ha-Ra® wlewam ciepłą wodę, w której namaczam Włókno Mach6, a dzięki wyciskarce nie używam siły do jego wykręcania. Zakładam włókno na stelaż, który jest tak skonstruowany, że nie muszę się schylać żeby je założyć.

Tak zaopatrzona zaczynam mycie podłogi wykonując ruch jakbym chciała malować ósemki. Doskonałość i innowacyjność Włókna Mach6, przeznaczonego do wszystkich gładkich podłóg w tym także podgrzewanych polega na wykorzystaniu dwóch struktur nitek: białej – nano, oraz niebieskiej – ultra, a unikalna moc czyszczenia to wykorzystanie praw fizyki, czyli efektu kapilarnego i ultradźwięków.

Mówiąc w skrócie jednym ruchem mopa wykonuję dwie czynności – gruntownie myję i zbieram brudną wodę. Korzystając z Włókna Mach 6 na doczyszczenie podłogi oszczędzam czas, energię i pieniądze.

Pierwsze mycie podłóg włóknami Ha – Ra®, to mycie tylko wodą po to by uwolnić nasze podłogi od stosowanych wcześniej środków pielęgnacji. Produkty Ha-Ra (kosmiczna technologia) do codziennego, doskonałego utrzymania czystości bez detergentów uwalniają nasz dom od kosztownych i niezdrowych dla nas środków chemicznych.

Mycie podłóg drewnianych

Podejrzewam, że Ty myjąc takie podłogi wykonujesz przynajmniej dwie czynności więcej niż ja.

Podłogi: drewniane lakierowane, drewniane olejowane, bambusowe, parkiet itp. wymagają szczególnej troski, najczęściej są to podłogi bardzo, bardzo gładkie, którym nadmiar wody szkodzi, i dlatego po ich umyciu należy je osuszyć i nabłyszczyć a to, co najmniej 3 czynności.

Ja wybieram Włókno Mach6 Soft, które jest delikatniejsze, bardziej elastyczne i stworzone do mycia na WILGOTNO gładkich powierzchni podłóg i ścian. Jego niezwykła zdolność absorbowania brudu i łatwego spłukiwania zapewni doskonały efekt czystej podłogi.

Dla modnych obecnie bardzo gładkich i błyszczących podłóg np. z gresu, mop stworzony z włókna Mach6 Soft i Ekspresu Stalowego(nie do zniszczenia i można go przekazywać z pokolenia na pokolenie) to idealny duet, który sprawi, że podłoga jest umyta dokładnie a na jej powierzchni nie dostrzeżesz ani śladu smug, ani zacieków, ani żadnego kłaczka czy pyłku które zostawiają tradycyjne mopy.

Zapewniam ciebie, że praca z Włóknem Mach6 Soft to naprawdę przyjemność, bo lekko i bez wysiłku znów malując ósemki osiągniesz efekt trzech czynności czyli mycia, dosuszania i polerowania.

Więcej o produktach do mycia podłóg znajdziesz tutaj ...

Pamiętaj, że na nic się zda twój wysiłek i pucowanie podłóg, jeżeli nie pomyślisz o tym by zatrzymać najgorszy brud przed drzwiami. Piasek (to papier ścierny dla każdej powierzchni), błoto i inne zanieczyszczenia zatrzymasz przed domem korzystając z wycieraczek podłogowych zewnętrznych i wewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *