Wycieraczki wejściowe

Dobrze dobrane i właściwie działające wycieraczki powinny zatrzymać brud i stworzyć skuteczną barierę przed błotem, śniegiem i innymi zabrudzeniami. Tylko wtedy masz gwarancję właściwego zabezpieczenia podłóg.

Jak zatem dobrać odpowiednie wycieraczki?
Co powinno je wyróżniać?

Aby wycieraczki wejściowe mogły w 100% spełniać swoje zadanie  powinny:

 • posiadać cięte i elastyczne włókna – dzięki temu czyszczą spodnią część obuwia zacznie dokładniej niż inne wycieraczki pętelkowe. Specjalnej budowy strzyżone włókna z łatwością docierają do struktur podeszwy czyszcząc ją dokładnie w każdym wgłębieniu.
 • posiadać antypoślizgowe podłoże – dzięki temu wycieraczki nawet niewielkich rozmiarów mocno przylegają do powierzchni i nie przesuwają się.
 • powinny być odporne na zmienne warunki atmosferyczne (szczególnie wysokie oraz bardzo niskie temperatury).
 • a nade wszystko powinny być bezpieczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych (spełniać warunki BHP).

Przeczytaj opinie zadowolonych użytkowników wycieraczek Ha-Ra®:

Od 4 lat jestem też posiadaczką wycieraczek Ha-Ra. Są to pierwsze wycieraczki  moim życiu, które naprawdę spełniają swoje zadanie. Są stabilne i naprawdę wycierają, w przeciwieństwie do innych wycieraczek, które musiałam zmieniać jak rękawiczki, bo wydeptywały się po kilku miesiącach, wywijały się rogi, i najczęściej służyły moim synkom jako przedmiot do ślizgania się.
Wycieraczki Ha-Ra, a mam ich 4 są bardzo trwałem i eleganckie. Jedne leża pod daszkiem i narażone są na zmienne warunki pogodowe. Drugie mam wewnątrz domu. Ani mróz, ani śnieg, ani słońce nie zmieniło ich prze 4 lata. A piorę je co rusz i cały czas wyglądają jak nowe” ...

Dorota Wiszniowska-Czubińska

Najczęściej w mniejszych obiektach, domach i mieszkaniach nie ma miejsca na zastosowanie czterech stref wycierania obuwia. Jeśli ogranicza nas miejsce zastosujmy wycieraczki wejściowe przynajmniej w dwóch strefach – w trzeciej i w czwartej.

Zobacz zimowy test skuteczności wycieraczek Ha-Ra®

Zwróć uwagę gdy na dworze jest chlapa i błoto wycieraczki Ha-Ra® skutecznie zatrzymują zabrudzenia. Jak widzisz kartki papieru są czyste. Wycieraczka przed drzwiami dokładnie “przechwyciła” śnieg, a wycieraczka ułożona wewnątrz osuszyła spody butów z resztek wody.

Jeśli jesteś właścicielem większego obiektu zadbaj o 4 – strefowy system wycierania obuwia

4 strefowy system wycieraczek jest profesjonalnym i najbardziej skutecznym sposobem ochrony podłóg w większych obiektach nawet przy bardzo dużym natężeniu ruchu.

Gwarantuje, że zanieczyszczenia wnoszone na spodach obuwia nie przedostaną się na podłogi wewnątrz budynku. Dodatkową korzyścią jest obniżenie kosztów sprzątania.

Przed wejściem osoba wchodząca ma kontakt z wycieraczką metalową – kratownicą, najczęściej z korytkiem do zbierania piasku i kamyków. Kolejną tuż przy drzwiach jest wycieraczka ażurowa.

W miejscach pozostawionych bez szczotek specjalnie uformowany spód maty daje naturalny drenaż. To pojemne miejsce przeznaczone na otupanie nóg z błota śniegu. Druga połowa ażurowej maty winna być wyłożona szczotkami.

W miejscach zadaszonych, werandach, wiatrołapach czyli w III strefie wycieraczka Ha-Ra wyłapuje drobne zanieczyszczenia. Osusza spód obuwia i poleruje.

To, co zostało na butach po przejściu przez wycieraczkę w strefie III na pewno zostanie zatrzymane przez włókna wycieraczki wewnętrznej, która ma swoje zastosowanie w ostatniej strefie.

Zobacz profesjonalny 4 strefowy system wycierania obuwia

 

Przemysłowi użytkownicy tak oceniają nasze wycieraczki:

Wycieraczka naprawdę sprawdza się. Drobny pył, piasek nie przedostaje się w głąb pomieszczeń”.

Firma Lech-Plast

Dzięki specjalnym włóknom , z których jest wykonana zapewnia komfort, gdyż zarówno bardzo skutecznie wyciera spód obuwia dzięki czemu nie ma piasku ani błota, jak i osusza powierzchnie obuwia, aby nie brudzić przestrzeni poza wycieraczką. Dzięki temu jest dużo mniej sprzątania, gdyż cały brud z obuwia pozostaje na wycieraczce, nierozprzestrzeniając się dalej. Po kilku pierwszych tygodniach zimy trudno nam uwierzyć jak mogliśmy wcześniej bez niej funkcjonować!!!” …

Ewa Gonera
Kierownik d.s Obsługi Klienta i Recepcji Soleil Boutique Hôtel

Jestem dyrektorem placówki przedszkolnej i od 8 lat – użytkownikiem wycieraczek Ha-Ra. Jestem wyjątkowo zadowolona z ich trwałości i funkcjonalności. Są stabilne, nie deformują się w trakcie ich użytkowania i dobrze wycierają obuwie. A przepływ ludzi w takiej placówce jak przedszkole, jest wyjątkowo duży” …

mgr Małgorzata Dobroch Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 11

Dlaczego wycieraczki Ha-Ra® są lepsze od innych? Co je wyróżnia?

 • wchłaniają ogrom piachu, który widać dopiero po wytrzepaniu, dzięki temu podłogi nie są porysowane, a piasek nie przedostaje się poza jej obręb.
 • bardzo szybko osuszają obuwie co widać na białej kartce w filmiku poniżej, dzięki temu oszczędzasz czas na myciu podłóg, a Twoja podłoga jest estetyczna. Chodząc w obuwiu po domu nie zostawiasz śladów.
 • utrzymanie wycieraczek Ha-Ra® jest łatwe i proste ponieważ bardzo łatwo jest jej wytrzepać, z łatwością oddają piach, a pod wpływem wody oddają brud.  Szybko wysychają dzięki temu po wypraniu włókna wycieraczek aż lśnią. Cały czas wyglądają jak nowe.
 • idealnie przylegają do podłoża i nie przesuwają się, są bardzo bezpieczne nawet dla biegających dzieci, osób niepełnosprawnych, dla matek z wózkami. W przemyśle spełniają obwarowane ustawą warunki BHP.
 • pomimo wielu lat użytkowania nie tracą koloru, kształtu oraz właściwości czyszcząco-osuszających. Zaświadczają temu opinie ich długoletnich użytkowników.
 • nawet wilgotne wycieraczki pod wpływem ujemnej temperatury nie pękają i nie przesuwają się. Pod wpływem wysokich temperatur nie emitują nieprzyjemnego zapachu gumy, ani nie też się nie rozciągają.

Wycieraczka Ha-Ra® przeznaczona do III strefy wycierania znajduje miejsce pod dachem to znaczy we wiatrołapach, łącznikach, gankach, werandach:

 • wykonana jest z kilku gatunków włókien: czyszczących i osuszających, przedzielone są tzw. rynienkami,
 • czarne włókno z dłuższym włosem charakteryzuje się większą sztywnością i właśnie to włókno oczyszcza spód obuwia z większych zanieczyszczeń,
 • szare włókno z krótszym włosem jest bardziej elastyczne, dzięki czemu wyłapuje drobne zanieczyszczenia, piasek, małe kamyki, wodę. Osusza spód obuwia i poleruje.

 

To, co zostało na butach po przejściu przez wycieraczkę w strefie III na pewno zostanie zatrzymane przez fenomenalne włókna wycieraczki wewnętrznej.

 

Wewnętrzna Wycieraczka Ha-Ra® przeznaczona do IV strefy wycierania wyróżnia się od innych wycieraczek dostępnych na rynku tym, że:

 • wykonana jest z najwyższej klasy poliamidu – bardzo trwałe włókna, odporne na ścieralność, chłonne, szybko schnące,
 • posiadają nieprzeciętną sprężystość – nie odkształcają się pod wpływem natężenia ruchu. Przy natężeniu ruchu powyżej 8000 przejść na dzień gwarancja producenta wynosi 5 lat,
 • powierzchnia włókien jest bardzo zagęszczona (mikrowłókna), dzięki czemu wycieraczka absorbuje podwójną część wody w stosunku do innych, mimo to włókna wycieraczek szybko wysychają,
 • zanieczyszczenia nie przedostają się poza obręb wycieraczki co gwarantuje, że powierzchnia poza nią jest zawsze czysta.

Wycieraczka do IV strefy wycierania dostępna w trzech kolorach

Warto wiedzieć, że optymalny i skuteczny system wycierania wymaga odpowiedniej wielkości wycieraczki

 • powinna być na tyle szeroka, aby wchodzący nie miał możliwości ominięcia wycieraczki
 • długość powinna być na co najmniej 3 kroki, aby każda stopa miała kontakt z wycieraczką.

Pamiętaj, że dobrze dobrany system wycieraczek wejściowych to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim ochrona podłóg i obniżenie kosztów utrzymania czystości.

Tutaj możesz przejść do Wycieraczek Ha-Ra w e-sklepie

 

Jeden komentarz o “Wycieraczki wejściowe

 1. jacek mówi:

  świetne są te wycieraczki Ha-Ra,
  widać (na podłogach), że niemieckie “Ordnung muss sein” (czyli “porządek musi być”) i niemiecka technologia nie ma sobie równych,
  naprawdę wymiata, a właściwie to teraz nie ma co wymiatać 🙂
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *