Czym myć podłogę? Jak myć podłogę?

W tradycyjnym, codziennym utrzymaniu powierzchni wysoka jakość nawet przy użyciu najlepszych środków chemicznych pozostaje w sferze marzeń.

Dlaczego?

Dzisiaj na rynku mamy szeroki dostęp do dobrych syntetycznych środków chemicznych. Gdy środek chemiczny szybko i doskonale rozpuści brud, to zebranie brudnej wody z każdej szczelinki dobrym zwykłym mopem, czy dobrą ścierką już tak proste nie jest. Zastanawiasz się czym myć podłogę czy też jak myć podłogę aby nie było smug?


Standardowe ścierki i mopy nie penetrują powierzchni po najgłębsze pory i nie wybierają brudnej wody z najdrobniejszych szczelin.

Część wody z rozpuszczonym brudem i ze środkiem chemicznym pozostaje na powierzchni. Najbardziej widać to na fugach i porowatych powierzchniach. Po kilku, kilkunastu razach mycia w taki sposób niezebrana brudna woda wysychając nawarstwia się pozostawiając zapuszczone i lepkie powierzchnie.

Takie powierzchnie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale nie są zdrowe, a najważniejsze stanowią niemały kłopot dla odpowiedzialnych za wysokie standardy czystości. Włóknem Ha-Ra®, podłogę myjesz 6 razy szybciej niż zwykłym mopem? W efekcie podłoga nie jest pomazana i nie wydajesz pieniędzy na kolorowe płyny.

Dlaczego?

Poniżej przeczytasz krótką odpowiedź.

Kolorowe płyny o przyjemnym kwiatowym zapachu, które dostępne są wszędzie pozostawiają na podłodze warstwę środka chemicznego. Do tej warstwy sukcesywnie przykleja się brud i kurz powodując, że przy kolejnym myciu podłoga jest pomazana, a fugi stają się coraz ciemniejsze. Tylko szorowarką lub bardzo silnym detergentem możesz usunąć ten nawarstwiony brud.

Zobacz praktyczne zestawy do mycia podłóg

To od Ciebie zależy jak czyste masz podłogi w swoim domu czy obiekcie.

Włókno Mach6 czyści w szybkim tempie eksponując naturalny blask podłóg, nie pozostawia smug.
Włókno Mach6 czyści w szybkim tempie eksponując naturalny blask podłóg, nie pozostawia smug.

Technologia bezchemicznego utrzymania czystości Ha-Ra® polega na wykorzystaniu w procesie czyszczenia prostych praw fizyki. Włókno Mach6 skonstruowane jest z dwóch rodzajów włókien. Posiada grubą, gęstą nanostrukturę, a po bokach jest wzmocnione nitkami ultra. Dzięki temu włókno swobodnie czyści również fugi. Technologia ta gwarantuje bezkompromisową czystość podłóg.

Włókno bardzo dokładnie zbiera cały brud nie rozmazując go. Nie musisz co chwilę się schylać i płukać włókna w wodzie bo po jednorazowym namoczeniu włókno utrzymuje jednakową wilgotność na początku i na końcu mycia.

Spływająca po niewyobrażalnie gęsto utkanych,  cieniuteńkich nanowłóknach woda wytwarza ultradźwięki,  które wzmacniają moc rozbijania brudu. Włókno to szczelnie przylega do gładkich powierzchni, posiada niezwykłą zdolność absorbowania brudu.

Fugi na podłodze wciąż mają pierwotny kolor. Czyści dokładnie, niweluje smugi. Powierzchnie lśnią  naturalnym blaskiem. Woda z osnowy włókna stopniowo  spływa do jego końcówek, dlatego początek i koniec mycia wykonywany jest z taką samą wilgotnością.

Jak myć podłogę?

Jak myć podłogę
System ósemkowy

Myj metodą „w ósemki”. W ten sposób myjesz podłogę dokładniej, dzięki czemu praca jest system ósemkowy bardziej efektywna. Myjąc w ten sposób, nie ominiesz żadnego nawet najmniejszego paproszka.

 

 

2 komentarzy o “Czym myć podłogę? Jak myć podłogę?

  1. Mamka mówi:

    za u mnie sprawdza się doskonale mop parujacy, wiele rzeczy próbowałam, po tym nie a smug i mam świadomość że zabija baterie, od Ariete bardzo nie drogi model

    • Grażyna Szyfter mówi:

      Cieszę się wraz z Tobą 🙂 Powiem Ci, że w kwestii mycia podłóg u nas też sporo się dzieje. W tym roku wyjątkowo wielu nowych Klientów Ha-Ra kupuje Kompletny Zestaw Ha-Ra do mycia podłóg. Pytani czym motywują swój zakup twierdzą, że testowali różne niedrogie wynalazki, ale w końcu chcą mieć coś, co nie sprawia problemów, a myje porządnie podłogi. Ludzie wiedzą, że produkty Ha-Ra są bardzo trwałe, i że nie wyrzucają pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *