Szyby i podłogi bez smug

Szyby i podłogi bez smug

Dzisiaj chcę przekazać kilka informacji, których nie przeczytasz na etykietach żadnego z płynów do czyszczenia i mycia, ani nie usłyszysz w reklamach TV.

Pomyśl,

czy kiedykolwiek zastanawiałeś czy zastanawiałaś się nad tym w jakim celu kupujesz płyn do mycia naczyń, podłóg czy okien?

Kolorowe płynyPewnie nie, bo skoro do mycia okien, to do okien, jeśli do mycia podłóg, to do podłóg nad czym tutaj myśleć?

nooo… ale na pewno zawsze myślisz, który płyn wybrać, który jest lepszy?

i tutaj kolejne pytanie – co znaczy pojęcie „lepszy płyn”?

Masz od wielu lat swój sposób mycia okien, ale za każdym razem walczysz ze smugami na szybach, masz problem z doczyszczeniem zażółconych dymem i sadzą ram okiennych, pucujesz szyby z każdej strony a i tak gdy słońce zaświeci widzisz smugi.

Ile czasu poświęcasz na mycie okien? Godzinę, dwie, dzień? Ile sił Cię to kosztuje?

Myjąc podłogi nawet najstaranniej jak potrafisz w efekcie widzisz niedomytą plamę po soku czy zupce, brudne fugi czy listwy przypodłogowe a w słońcu ostatecznie pomazaną podłogę.

Dlaczego tak jest?

Powszechnie używane płyny poza substancjami rozpuszczającymi brud posiadają w swoim składzie także składniki zupełnie nieprzydatne podczas mycia. To one są odpowiedzialne w wielkiej mierze za złą jakość mycia.  Gdy przeczytasz 4 powody skąd się biorą smugi to możesz osiągnąć, że już zawsze twoje szyby i podłogi będą bez smug.

Poznaj 4 powody skąd się biorą smugi na podłogach, szybach i lustrach, oto winowajcy:

  1. Składniki zagęszczające– (tzw. zagęstniki udające, że to wydajny superkoncentrat. Ten składnik nie ma kompletnie związku z procesem czyszczenia. Jest trudny do zebrania z mytej podłogi lub szyby – DZIĘKI NIEMU POWSTAJĄ SMUGI!
  2. Barwniki płynu – sztuczne, rakotwórcze i uczulające barwniki, które nie przyczyniają się w żaden sposób do rozpuszczania brudu. Stojąc na półce przyciągają wzrok prosząc aby je kupić.
  3. Substancje zapachowe – zwodniczy, czysty chwyt marketingowy. Unoszący się zapach nie świadczy o tym, że masz czysto, a unoszące się substancje lotne drażnią górne drogi oddechowe, uczulają i przyczyniają się do powstawania nowotworów.
  4. Zwykłe dobre mopy i ściereczki – bardziej ślizgają się po powierzchni niż ją myją. Brud jest rozpuszczony tylko częściowo, a jego pozostałości rozmazują się po powierzchni.

Jak temu zapobiec?

Chcesz już zawsze mieć szyby i podłogi bez smug? 

Aby osiągnąć bezkompromisową przejrzystość szyb do tego wystarczy sama woda i specjalne włókno Ha-Ra®, które w inteligentny sposób połączone jest z kauczukowym zbierakiem.

To urządzenie nazywa się Ha-Ra® Myjka Do Okien. Zgrabna, poręczna, łatwa w użyciu. Raz namoczoną w samej wodzie umyjesz w mig kilka szyb. Mycie okien staje się przyjemnością. Parę ruchów ręką, pisk zbieraka i po raz pierwszy w życiu widzisz szybę, której “nie ma”. 

Chcąc wydobyć ze swoich szyb bezwzględny blask, wrażenie, że nie ma szyby, w drugim procesie mycia użyj odrobinę naturalnego Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra®. Bazą jego jest gliceryna pozyskana z roślin, która nie nawarstwia się, a użyta w minimalnej ilości daje efekt bezwzględnej przejrzystości – wrażenia niewidzialnej szyby.

Gliceryna wiążąc wodę tworzy na szybie piankę, która znakomicie ułatwia mycie okien bo woda nie spływa po szybie. Mało tego, dzięki widocznej piance okna możesz myć nocą ale także w słońcu.

Jak osiągnąć bezkompromisową czystość podłóg dowiesz się w kolejnym artykule:

Czym myć podłogę? Jak myć podłogę?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *