Jak szybko umyć okna w Dniu Czystych Okien?

Myjka-do-okien-ha-ra-myje-szybko-dokladnie-bez-smug-szyby-sa-krystalicznie-czyste

W bieżącym roku, w kalendarzu świąt nietypowych – 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czystych Okien. Umycie okien na krystaliczny błysk to nie lada wyzwanie ale tylko dopóty, dopóki nie poznasz tajnej broni na brud i smugi na szybach. Dziś przedstawię Ci sposób na efekt idealnie przeźroczystej szyby, który uzyskasz w kilku prostych krokach.

Co potrzebujesz?

Po pierwsze potrzebujesz brudnej szyby :), a do umycia okna wystarczy sama woda i Myjka Ha-Ra, której myjący „brzuszek” wykonany jest z unikalnego, silnie czyszczącego Włókno Ultra. Do zebrania brudnej emulsji służy kauczukowy zbierak, który stanowi integralną część urządzenia. Myjka Ha-Ra jest lekka, poręczna i bardzo prosta w użyciu. Po namoczeniu myjki kilkoma ruchami umyjesz szybę. Działanie Myjki Ha-Ra w połączeniu z zimną wodą możesz obejrzeć na poniższym filmie.

Zatem, od czego zacząć?

Jeżeli do tej pory do mycia okien używałaś środków myjących, które zawierają substancje nabłyszczające, barwniki oraz syntetyczne substancje zapachowe, to w pierwszej kolejności koniecznie należy się ich pozbyć. Tego kroku nie możesz pominąć, ponieważ są to główni winowajcy powstawania smug na szybach. Z łatwością pomoże Ci w tym włókno Myjki Ha-Ra. Namocz myjkę i myj, po czym zbierakiem osusz szybę.

Płukanie Myjki VarioTo jest moment, w którym doceniasz działanie Włókna Ultra na Myjce Ha-Ra. Widzisz kolosalną różnicę w jakości mycia, zachwyci Cię tempo w jakim myjesz szybę.

Istotne

Jeśli pierwszy raz używasz Myjki Ha-Ra do mycia okien wcześniej mytych przy pomocy środków chemicznych, to po wstępnym myciu okna wypłucz włókno i powtórz mycie koncentrując się na kącikach i miejscach tuż przy ramie. Na koniec okrężnymi ruchami umyj pozostałą powierzchnię szyby raz jeszcze.

I ostatni etap

Myjka Ha-Ra Standard 32 cmW tym kroku wykorzystaj kauczukowy zbierak myjki. Jest on elastyczny, pozwala z łatwością prowadzić się po szybie. Pamiętaj tylko aby przed zebraniem wody dokładnie osuszać zbierak oraz boki myjki. Wygodnie zrobisz to chłonną Ściereczką Ha-Ra Star, która poza tym zadaniem przez lata służyć Ci będzie również do wycierania kurzu na wilgotno.

Efektem końcowym tego etapu mycia szyb są idealnie czyste szyby bez SMUG.

Ważne

Jeżeli po raz pierwszy używasz Myjkę Ha-Ra, nie zapomnij ściągnąć z kauczukowego zbieraka talku. Zrobisz to bardzo prosto pocierając palcami zbierak.

Pamiętaj także, aby podczas osuszania szyby po każdym zebraniu wody wytrzeć kant zbieraka („gumki”) oraz boki Myjki Ha-Ra. Zapobiega to pionowym paskom na szybie.

Okna umyte z udziałem płynu dają niezrównaną głębię przejrzystości,Jeśli lśniąca szyba bez smug to zbyt mało, bo lubisz krystaliczny blask szyb wtedy:

w drugim procesie mycia do wiaderka z wodą dodaj kilka kropel Uniwersalnego koncentratu Hans Raab lub wykorzystaj go w wygodnym Rollfixie pocierając nim bezpośrednio na włókno myjki. Jedna zaledwie kropla koncentratu Ha-Ra zastosowana podczas mycia szyb odwdzięcza się czymś, czego nie uzyskasz w innych sposobach mycia. Ponadto koncentrat Ha-Ra ułatwia rozpuszczanie brudu, a po myciu zapobiega osiadaniu kurzu oraz zanieczyszczeń organicznych do powierzchni szyby.

A teraz ciesz się efektem mycia okien z radością pijąc kawę

Dzięki błyskawicznie umytym oknom masz więcej czasu dla siebie, a ciepłe słońce wpadające przez krystalicznie czyste okna sprawi, że kawa z ciastkiem przy spotkaniu z rodziną i przyjaciółkami będzie smakować lepiej niż zwykle. Kawa z ciastem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *