Jak myć ramy okienne?

Ramy-okienne-czysc-rekawica-mach6-Ha-Ra-robisz-to-szybko-i-dokladnie

Aby mycie okien przebiegało sprawnie warto poznać sposób na szybkie i bezproblemowe mycie ram okiennych. To pierwsza czynność niezbędna do osiągnięcia mistrzowskiego rezultatu w myciu okien sposobem Ha-Ra.

Łatwe i szybkie mycie ram okiennych po zimie

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem standardowych produktów Ha-Ra do codziennego sprzątania domu , to podpowiem Ci tylko, którego z nich najlepiej użyć do szybkiego wyczyszczenia ram okiennych. Zadanie to zajmuje zwykle więcej czasu niż mycie szyb. Czasem po otwarciu okna w dolnej części ramy okiennej jest sporo piasku. Warto więc piasek po prostu zebrać odkurzaczem.

Czym wymyć kąciki, wgłębienia i szczelinki w ramach okiennych?

Czyszczenie zakamarków najszybciej i z efektem woow uzyskuje się używając Rękawicy Mach6 z kroplą Uniwersalnego koncentratu Ha-Ra. Grubiej osadzone, nawarstwione zabrudzenia w samych kątach  potraktuj naszą specjalną mistrzynią do wydrapywania zabrudzeń z kątów – Szczotką do czyszczenia fug. W ten sposób rozluźnione zabrudzenia z łatwością zbiera Rękawica Mach 6. Po “załatwieniu” kącików pozostały już tylko łatwe do szybkiego czyszczenia wgłębienia wzdłuż ramy okiennej właśnie tą rękawicą. Rękawica Mach6 Ha-Ra to dwustronna, ogromnie gęsta i chłonna tkanina  pochłaniająca za jednym pociągnięciem ogrom brudnej emulsji. Niezbędna w wielu obszarach zarówno w domu jak i poza nim. Jedną stroną zbierasz pierwszą brudną emulsję, po czym odwracasz rękawicę i drugą stroną kończysz czyszczenie.  Ten sam proces dotyczy skrzydeł okiennych. Mocno nasączoną brudem rękawicę z łatwością wypłukuje się pod bieżąca wodą. Czyszcząc ramy nie pomiń czyszczenia parapetu wewnętrznego.

Czym wyczyścić przebarwienia na ramach okiennych?

Regularne czyszczenie ram okiennych przyczynia się do utrzymania czystości całego pomieszczenia i pozwala na dłuższe zachowanie ich estetyki. Świeże osady barwnych nalotów z pylących drzew, kwiatów, sadzy z łatwością czyści Rękawica Mach6 z użyciem uniwersalnego koncentratu Ha-Ra. Gorzej jest, gdy kolorowe osady pozostawimy biegowi czasu. Wtedy ratunkiem bywa często Ściereczka do szorowania z Pastą Blue w kamieniu, która jest silna dla przebarwień, a delikatna dla tworzyw w ramie okiennej. Pasta jest niezwykle wydajna i w połączeniu z kilkoma kroplami uniwersalnego koncentratu Ha-Ra łatwo zmywa barwne zanieczyszczenia, które nie były zbyt długo poddane działaniu warunków atmosferycznych.

Skąd biorą się przebarwienia na plastikowych ramach okiennych?

Bardzo ważna jest realna ocena stanu naszych plastikowych ram. Problem odbarwień, zażółceń spowodowanych często nieodpowiednimi środkami chemicznymi oraz warunkami atmosferycznymi, ciągłą ekspozycją na promienie słoneczne, często bywa nieodwracalny. Obietnice usunięcia ich innymi chemicznymi środkami, ani magicznymi domowymi sposobami  z wykorzystaniem octu, sody czy cytryn niestety nie dają oczekiwanego rezultatu. Prawda jest taka, że nic już nie jest w stanie odwrócić reakcji chemicznych, jakie zaszły głęboko w strukturze plastiku. Wtedy należy zaspokoić się tylko ich czystością. Czyszcząc ramy okienne po zimie warto poświęcić od razu kilka chwil na wymycie żaluzji zewnętrznej, od strony przylegającej do okna.

Mycie żaluzji okiennych to pestka

Aby w mgnieniu oka wyczyścić roletę okienną namocz Rękawicę Zieloną we wiaderku z wodą z dodanymi 4-5 kroplami uniwersalnego koncentratu Ha-Ra.  Wykręć rękawicę. Zamknij żaluzję i myj kawałek po kawałku jedną stroną rękawicy, potem odwróć rękawicę na drugą stronę i powtórz proces czystą stroną rękawicy. Na koniec osusz  Rękawicą Mach6. Aby dokładnie wyczyścić zachodzące na siebie składane części żaluzji otwórz nieco żaluzję, aby powstały szczeliny i dokończ czyszczenie. Do czyszczenia rolet zewnętrznych przeznaczona jest Rękawica Zielona ogrodowa, dostosowana specjalnie do czyszczenia dużych zewnętrznych zabrudzeń. Tutaj w razie potrzeby sprawdza się również pasta szorująca Blue, a Rękawica Mach 6 uwieńcza dzieło.

Po zimowym, dokładnym wymyciu ram okiennych, parapetów oraz rolet od strony wewnętrznej możesz w końcu przystąpić do  najprzyjemniejszej bajecznej pracy, jakim jest bezsmugowe mycie szyb. Do tego potrzebujesz Myjki do mycia okien, którą bez żadnego wysiłku myje się okna, zbiera brudną wodę oraz poleruje. To produkt podbijający rynek światowy, laureatka dwóch rekordów Guinnessa. Jest tak trwała, że wystarcza na kilkanaście, a przy mniejszej ilości okien w domu, nawet na kilkadziesiąt lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *