Czyszczenie mebli skórzanych

Z doświadczenia zawodowego wiem jakim dużym problemem jest utrzymać w idealnym stanie przez wiele lat piękną kanapę lub fotel ze skóry naturalnej.

Nowe meble wyglądają imponująco, ale co dalej? Z upływem lat skóra robi się matowa, mniej elastyczna i może pękać.

Tylko właściwy proces czyszczenia, pielęgnowania i impregnowania tapicerki skórzanej daje gwarancję jej długoletniej świetności.

Czyszczenie mebli skórzanych będzie skuteczne jeśli dobierzesz takie produkty, które nie zniszczą twoich mebli skórzanych, a skutecznie usuną zabrudzenia.

Musisz mieć świadomość, że każde meble skórzane muszą być od czasu do czasu gruntownie doczyszczane. Pomijając proces gruntownego doczyszczania pielęgnacja i konserwacja ich nie ma najmniejszego sensu, ponieważ prowadzi najkrótszą drogą nawarstwiania się brudu.

Aby przez długie lata kanapa, fotele i inne meble skórzane cieszyły swoim pięknem i świetnością meble takie wymagają wyjątkowo pieczołowitego traktowania. Produkty do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji skór pochodzenia naturalnego winny być także naturalne. Naturalny sposób konserwacji nie niszczy ich i przedłuża żywotność. Ich naturalne piękno stwarza klimat ciepłych, przyjaznych wnętrz i podkreśla ich niepowtarzalny charakter.

Czyszczenie mebli skórzanych
Produktami Ha-Ra® bez trudu i szybko doczyścisz meble skórzane i nie tylko.

Do impregnowania i pielęgnacji mebli skórzanych Ha-Ra® opatentowała Pastę Bezbarwną na bazie naturalnych składników.

Do naturalnej skóry naturalna pasta, która odżywia, pielęgnuje i impregnuje wyroby skórzane. Specjalnie zaprojektowana z myślą o meblach skórzanych i skóropodobnych, butach, ubraniach skórzanych, galanterii oraz drewnie woskowanym.

Głównymi składnikami pasty jest wosk pszczeli i lanolina, dzięki czemu produkt ten posiada normę aptekarską DAB-10 uznającą absolutny brak negatywnego wpływu na skórę. Zapobiega pękaniu skóry, umożliwia jej oddychanie i utrzymuje ją elastyczną.

Pasta ma delikatny miodowy zapach i nadaje skórze piękny połysk. Jest bardzo wydajna.

Głównymi składnikami pasty jest wosk pszczeli i lanolina, dzięki czemu produkt ten posiada normę aptekarską DAB-10 uznającą absolutny brak negatywnego wpływu na skórę. Utrzymuje ją elastyczną i zapobiega pękaniu skóry, a także umożliwia jej  oddychanie.

Na temat Pasty Bezbarwnej przeczytaj opinię Pana Rafała Jedyńskiego z Nowej Soli:
„Produkt absolutnie rewelacyjny, wiele zastosowań i olśniewający (dosłownie) efekt. Do tego produkt w 100% ekologiczny, przyjemny woskowo – miodowy zapach. Znakomicie wnika w skórę i bardzo ją uelastycznia. Dla jeszcze lepszego efektu można użyć specjalnej ściereczki do wyrobów skórzanych.”  

Teraz krok po kroku przedstawię w 100% sprawdzony, bezpieczny i skuteczny sposób na idealnie czyste i właściwie zaimpregnowane meble skórzane.

Do czyszczenia mebli skórzanych użyj ściereczki lub rękawicy z włóknem ultra (Ściereczka Blue, Ściereczka Viva Ultra, Rękawica Ultra). Namocz ściereczkę w czystej wodzie. Wykręć i niebieską stroną okrężnymi ruchami czyść. Przy większym zabrudzeniu użyj kropli Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra®. Pozostałość zbierz niebieską stroną wilgotnej Rękawicy Mach6, a potem białą stroną. Czyszczone miejsce osusz Ściereczką Star lub Hammer. Po doczyszczeniu i po wyschnięciu tapicerki skórzanej możesz zastosować Pastę Bezbarwną. Pastę nakładaj specjalną ściereczką, która ułatwia dotarcie pasty głęboko w głąb skóry. Tak czystą i wypastowaną tapicerkę skórzaną pozostaw do wyschnięcia.

Przy stosowaniu tej pasty nie wdychasz okropnego zapachu, który jest w przypadku zwykłych past. Pamiętaj, że tylko regularne czyszczenie mebli skórzanych i ich właściwa pielęgnacja daje gwarancję ich wieloletniej świetności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *