Jak w prosty sposób doczyścić tłusty okap kuchenny?

Zapewne już nie raz próbowałaś doczyścić tłusty okap kuchenny?

Mam gotowe w 100% skuteczne i najprostsze rozwiązanie jak idealnie doczyścisz swój okap kuchenny.

Jeśli możesz to odkręć siatkę  i włóż do roztworu Kalkexu i Płynu Pielegnacyjnego (w stężeniu 2 łyżeczki Kalkexu/szklanka wody + 4-5 kropelek Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra®).

Czyść białą stroną Ściereczki Blue. Wypłucz pod bieżąca wodą, osusz najpierw Rękawicą Mach6, po czym wypoleruj Ściereczką Hammer, bez większego wysiłku osiągniesz efekt.

Jeśli nie możesz zdjąć siatki to wykonaj krok po kroku jak poniżej:

  1.  Spryskaj okap w taki sposób abyś nie pokropiła oczu. Będzie z niego kapać woda i niech kapie.
  2.  Odczekaj 15-20 min.
  3. Zestaw do czyszczenia okapuNamocz Ściereczkę Blue w silniejszym niż do codziennego utrzymania czystości roztworze wody z Kalkexem (na 1 szklankę wody daj 2 łyżeczki Kalkexu. Delikatnie wykręć ją aby woda nie kapała za rękaw.
  4.  Nanieś kilka kropli Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra® (gliceryna doskonale rozpuszcza brud) na białą stronę Ściereczki Blue.
  5. Czyść okrężnymi ruchami zataczając malutkie kółeczka.
  6.  Brudną emulsję zdejmuj/zbieraj/wycieraj/ wilgotną Rękawicą Mach6. (wilgotna rękawica natychmiast wchłania wodę.

Dopilnuj aby była dokładnie wyciśnięta i strzepnięta). Pamiętaj aby użyć najpierw strony niebiesko-białej, a później odwróć rękawicę i powtórz proces stroną białą Rękawicy Mach6.

Koniecznie często płucz rękawicę, najlepiej pod bieżącą wodą. Jeśli nie masz dostępu do wody bieżącej, wymieniaj często wodę w pojemniku.

Im czyściejsza jest Rękawica Mach 6, i porządnie wykręcona, tym szybciej z powierzchni zdejmiesz brudną emulsję.

Kiedy uznasz, że cały okap jest idealnie wyczyszczony wypoleruj go do końca Ściereczką Hammer (po dokładnym wysuszeniu powinien lśnić, nie jest lepki, a pociągając palcem po wyczyszczonej powierzchni powinnaś słyszeć ultra pisk.

Tych kilka prostych czynności gwarantuje, że łatwo doczyścisz każdy okap kuchenny.

Więcej o Ściereczce Blue przeczytasz tutaj

 

Zobacz opisane w artykule produkty

Najlepszy
99,99

Wielozadaniowy superkoncentrat Ha-Ra pochodzenia organicznego. Zastępuje przeciętne 600 - 900 butelek standardowego domowego środka czyszczącego. Oszczędza co najmniej 24 kg odpadów z tworzyw sztucznych i co najmniej 300 l chemii czyszczącej. Przeznaczony do mycia, czyszczenia, prania i pielęgnacji każdej powierzchni.

Produkt dostępny jest również w wersji zapachowej ciepłego drewna kaszmirowego, w połączeniu ze słodko-egzotyczną paczuli i owocowo-cierpkim połączeniem pomarańczy i grejpfruta oraz o zapachu kwiatów górskich.

179,00

Uniwersalna rękawica do czyszczenia wewnątrz pomieszczeń. Wielozadaniowa. Posiada ogromną moc czyszczenia, jest niewyobrażalnie chłonna i bardzo trwała. Ułatwia i  przyśpiesza każde sprzątanie. Niezastąpiona niczym w myciu ram okiennych, większych powierzchni gładkich: kafelki, lamperie,  parapety, grzejniki, drzwi, poręcze schodów. Jest cudownym kompanem Rękawicy Zielonej zewnętrznej. W ducie pokazują wszystko, czego może dokonać "zielone sprzątanie". Natura jest niepojętą siłą!

129,00

Przeznaczona specjalnie do codziennego czyszczenia bez smug polerowanych mebli i blatów kuchennych oraz wszystkich błyszczących i lśniących powierzchni. Doskonale chłonie wodę, niezastąpiona przy osuszaniu Elegancka, o wyjątkowym designie, w przepięknym niebieskim kolorze. Miękka i bezpyłowa.  

89,00

Ekstrahowany z owoców cytrusowych100% kwas cytrynowy. Całkowicie naturalny środek odkamieniający. Bardzo wydajny. Z 1 opakowania Kalkexu 250 g otrzymujesz 12,5 litra gotowego roztworu roboczego o bardzo wysokiej skuteczności odkamieniania i dezynfekcji. Przeznaczony do usuwania kamienia w łazience, w kuchni, w instalacjach sanitarnych. Bezwonny, bezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *