Jak doczyścić powierzchnię aby się nie rozmazywał brud?

Jak doczyścić powierzchnię aby się nie rozmazywał brud

Do gruntownego czyszczenia oraz cyklicznego doczyszczania i szorowania mniejszych powierzchni porowatych i gładkich, które można myć na mokro polecamy ściereczkę Blue.

Przydatna  na każdym kroku:

 • w kuchni,
 • łazience, WC,
 • przy czyszczeniu kabiny natryskowej,
 • w samochodzie,
 • w pracy,
 • w domu,
 • na wakacjach – słowem wszędzie.

Bez problemu czyści do tej pory niepokonane zastarzałe i tłuste powierzchnie nie przenosząc brudu.

W kuchni ściereczka Blue doczyści zlew, płytki, tłuste osady z szafek. Rozwiązuje kompleksowo czyszczenie pomieszczeń sanitarnych.
Używając dodatkowo Kalkex Płyn Pielęgnacyjny Ha-Ra® wyczyścisz trudny do pokonania osad wapienny z kabiny natryskowej oraz listwy uszczelniające kabinę.

Dzięki temu w kuchni doczyścisz zlew, płytki, tłuste osady z szafek kuchennych, okapy kuchenne i blaty.

Ściereczka doskonała jest także do wymycia zmywarki, lodówki, płyty ceramicznej w kuchence, kuchenki mikrofalowej i innego wyposażenia kuchni.

Użyta do mycia naczyń perfekcyjnie doczyści wszystkie wgłębienia w szlifach, osady z herbaty i kawy. Jeśli nie są one tłuste – wystarczy tylko letnia woda. Jeśli są tłuste, nałóż na ściereczkę nieco Płynu Pielęgnacyjnego i po kłopocie.

Zobacz do czego jeszcze zastosujesz Ściereczkę Blue

A teraz co i jak zrobić, aby brud się nie rozmazywał?

Mam gotowe w 100% skuteczne i najprostsze rozwiązanie jak idealnie doczyścić na przykład okap i tym sposobem doczyścisz również inne powierzchnie.

Jeśli można, siatkę odkręć i włóż do roztworu Kalkexu i Płynu Pielegnacyjnego (w stężeniu 2 łyżeczki Kalkexu/szklanka wody + 4-5 kropelek Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra®).

Czyść białą stroną Ściereczki Blue. Wypłucz pod bieżąca wodą, osusz najpierw Rękawicą Mach6, po czym wypoleruj Ściereczką Hammer, bez większego wysiłku osiągniesz efekt.

Jeśli nie można kratki/siatki zdemontować to:

 1. Spryskaj okap w taki sposób abyś nie pokropiła oczu. Będzie z niego kapać woda i niech kapie.
 2. Odczekaj 15-20 min.
 3. Namocz Ściereczkę Blue w silniejszym niż do codziennego utrzymania czystości roztworze wody z Kalkexem (na 1 szklankę wody daj 2 łyżeczki Kalkexu. Delikatnie wykręć ją aby woda nie kapała za rękaw.
 4. Nanieś kilka kropli Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra® (gliceryna doskonale rozpuszcza brud) na białą stronę Ściereczki Blue.
 5. Czyść okrężnymi ruchami zataczając malutkie kółeczka.
 6. Brudną emulsję zdejmuj/zbieraj/wycieraj/ wilgotną Rękawicą Mach6. (wilgotna rękawica natychmiast wchłania wodę. Dopilnuj aby była dokładnie wyciśnięta i strzepnięta). Pamiętaj aby użyć najpierw strony niebiesko-białej, a później odwróć rękawicę i powtórz proces stroną białą Rękawicy Mach6. [br] [br] Koniecznie często płucz rękawicę, najlepiej pod bieżącą wodą. Jeśli nie masz dostępu do wody bieżącej, wymieniaj często wodę w pojemniku. [br] [br] Im czyściejsza jest Rękawica Mach6 i porządnie wykręcona, tym szybciej z powierzchni zdejmiesz brudną emulsję.
 7. Kiedy uznasz, że cały okap jest idealnie wyczyszczony wypoleruj go /osusz do końca Ściereczką Hammer (po dokładnym wysuszeniu powinien lśnić, nie jest lepki, [br] a [br] pociągając palcem po wyczyszczonej powierzchni powinnaś słyszeć ultra pisk 🙂

Tych kilka prostych czynności gwarantuje, że łatwo doczyścisz każdy okap kuchenny i inne powierzchnie, a brud nie będzie się rozmazywał.

Co jeszcze i jak wyczyścisz Ścierką Blue?

 • torebkę skórzaną,
 • umywalkę,
 • poręcze,
 • ścianę zmywalną,
 • piekarnik,
 • płytę ceramiczną,
 • lodówkę,
 • rower,
 • plamy z tapicerki tekstylnej,
 • lustra,
 • fugi,
 • szyby witrynek,
 • szkło ornamentowe,
 • meble ogrodowe.

Nie sposób wymienić wszystkich możliwości zastosowań tego włókna. Będziesz je odkrywać codziennie na wiele sposobów.

Poza doczyszczeniem wymienionych powierzchni Ściereczką Blue doczyścisz wiele takich miejsc, których w żaden sposób nie udało ci się wyczyścić w tradycyjny sposób.

Zobacz filmik przedstawiający z jakim zabrudzeniem radzi sobie Ściereczka Blue i woda

Zobacz opisane w artykule produkty

Najlepszy
99,99

Wielozadaniowy superkoncentrat Ha-Ra pochodzenia organicznego. Zastępuje przeciętne 600 - 900 butelek standardowego domowego środka czyszczącego. Oszczędza co najmniej 24 kg odpadów z tworzyw sztucznych i co najmniej 300 l chemii czyszczącej. Przeznaczony do mycia, czyszczenia, prania i pielęgnacji każdej powierzchni.

Produkt dostępny jest również w wersji zapachowej ciepłego drewna kaszmirowego, w połączeniu ze słodko-egzotyczną paczuli i owocowo-cierpkim połączeniem pomarańczy i grejpfruta oraz o zapachu kwiatów górskich.

44,00

dwustronna, do gruntownego czyszczenia oraz cyklicznego doczyszczania i szorowania mniejszych powierzchni porowatych i gładkich, które można myć na mokro. Wyczyści białe podeszwy butów. Wszystkie powierzchnie porowate, gładkie z ceramiki, metalu. Genialne efekty czyszczenia osiąga z Pastą Blue do szorowania Ha-Ra.

89,00

Ekstrahowany z owoców cytrusowych100% kwas cytrynowy. Całkowicie naturalny środek odkamieniający. Bardzo wydajny. Z 1 opakowania Kalkexu 250 g otrzymujesz 12,5 litra gotowego roztworu roboczego o bardzo wysokiej skuteczności odkamieniania i dezynfekcji. Przeznaczony do usuwania kamienia w łazience, w kuchni, w instalacjach sanitarnych. Bezwonny, bezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *