Czy naprawdę wiesz co oznaczają oznakowania na środkach czystości?

Oznakowanie Ekolabel potwierdza prawdziwe, niezawodne i przyjazne dla środowiska pochodzenie produktu. alternatywy

Jaki produkt do sprzątania wybrać? Czy słowo ekologiczne zawsze znaczy ekologiczne?

Podejmując decyzje o zakupie środków czystościowych znacznie łatwiej jest ją podjąć gdy wiemy, że  producent zadbał ze starannością o to, żeby środek spełniał wszystkie jego szczere intencje i jednocześnie nasze oczekiwania.  Tacy producenci w zamyśle swoim na pierwszym miejscu stawiają zadowolenie i dobro klienta. Życie pokazało, że nie zawsze dobry, ale mniej reklamowany produkt ma szansę przebicia się i konkurowania ze środkami kiepskiej jakości, o tanim składzie,  jednak dobrze reklamowanymi. Zdarza się, że zarówno producenci jak i sprzedawcy dla własnych zysków oświadczali nieprawdę o swoich produktach. Aby zmniejszyć konkurencyjność firm o takim pokroju powstały niezależne instytuty zajmujące się profesjonalnie testowaniem i certyfikowaniem produktów. Certyfikaty są gwarantem uczciwej produkcji i zgodności produktu z zapisanymi w karcie produktu opisami.

Certyfikat Firmy Neutralnej Klimatycznie

Producent Ha-Ra GmbH posiada  certyfikat Focus Future jako Firma Neutralna Klimatycznie, Oznacza to, że firma spełnia wszystkie certyfikowane warunki dotyczące ochrony klimatu.

Posiadane Certyfikaty i Badania Produktów:

Wszystkie środki czystości Ha-Ra posiadają następujące certyfikaty niezależnych instytutów niemieckich:

  • Instytut Dermatologiczny Dermatest® gwarantujący bezpieczeństwo dla skóry
  • Oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel*-  „Dzięki oznakowaniu ekologicznemu UE przemysł może oferować prawdziwe i niezawodne, przyjazne dla środowiska alternatywy dla produktów konwencjonalnych, umożliwiając konsumentom dokonywanie świadomych wyborów i odgrywanie aktywnej roli w ekologicznej transformacji”.

Dodatkowe badania:

Uniwersalny koncentrat – Płyn pielęgnacyjny Ha-Ra: Badanie potwierdzone przez Szwajcarskie Laboratorium Federalne do testowania i badań materiałów OECD-Rchtlinie302B, DOC – Analityk, testem EMPA  nr 417 849 z dn. 08.05.2001.Biodegradowalny 95 % po 14 dniach i 99% po 28 dniach.

Naturalne proszki do prania Saponella biel i Saponella kolor

Pierwsze naturalne proszki do prania, które w  teście niemieckiego instytutu Stiftung Warentest®* dotyczącym skuteczności usuwania plam zostawiły mocno w tyle swoich popularnych niemieckich poprzedników.

Mopy do mycia podłóg- Włókna podłogowe Ha-Ra:

Instytutu Włókiennictwa w Łódzi –  Zakład Certyfikacji Textil-Cert – Badanie włókna podłogowego metodą wyczesywania i szarpania – wynik: bardzo niska podatność na wychodzenie włókien.

Labolatorium Badań Produktów, Wody i Środowiska Mikrolab w Warszawie, Raport nr 01/08/16/HARA – potwierdzona skuteczność czyszczenia higienicznego w 99,5% tylko włóknem i wodą  oraz 99,9%  wodą 8l + 5 kropli Uniwersalnego koncentratu Płynu pielęgnacyjnego Ha-Ra.

Certyfikat DEKRA – jakość produktu i bezpieczeństwo działania na odpowiednich powierzchniach.

Wszystkie środki czystości Ha-Ra:

Wszystkie środki czystości czyszczące, myjące i piorące oraz środki do pielęgnacji powierzchni Ha-Ra:

  • posiadają naturalny skład
  • są biodegradowalne
  • nie posiadają wypełniaczy
  • nie posiadają mikroplastików
  • są przyjazne skórze

Patenty Gwarancje

Produkty Ha-Ra chronione są patentami. Nagradzane setkami nagród środowiskowych. Zdobywają światowe rekordy na różnych frontach czyszczenia. Wszystkie produkty Ha-Ra objęte są gwarancją producenta. W Polsce dobór produktów oraz technologia czyszczenia opracowywane są w/g potrzeb Klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *