5 kosztownych błędów popełnianych podczas mycia okien

1. Nie myj okien płynem do mycia naczyń!

Użycie nawet niewielkiej ilości płynu zawierającego w składzie barwniki i syntetyczne olejki zapachowe powoduje tworzenie powłoki, którą trudno jest zebrać ścierką. Końcowe polerowanie nie daje rezultatu. Dotyczy to również niektórych płynów sprzedawanych z przeznaczeniem do mycia szyb.

2. Nie używaj do mycia okien ścierek o ograniczonej zdolności chłonięcia!

Ścierki o niskiej absorpcji wody nie zbierają także rozpuszczonych zabrudzeń. Jest to najbardziej niepożądana cecha w przypadku ścierek, które są przeznaczone do czyszczenia i wchłaniania płynów, takich jak woda, detergenty.

3. Płucz dokładnie i często ścierkę, którą zbierasz brudną emulsję z szyby!

Pominięcie dokładnego spłukania detergentu może pozostawić go na szybach, co z kolei prowadzi do pojawienia się smug po wyschnięciu.

4. Unikaj mycia okien w pełnym słońcu!

Jakkolwiek będziesz się starać, to w osuszaniu wilgotnej powierzchni promienie słoneczne są szybsze niż twoja ręka. Najlepiej spostrzeżesz te miejsca gdy słońce przestanie patrzeć w szybę.

5. Nie rozpoczynaj mycia szyb dopóki nie wymyjesz ram okiennych i parapetów!

Gruntowne mycie okien może wydawać się zbyt długą czynnością, jednak nie warto oszczędzać kilku chwil pozostawiając niewyczyszczone okolice przylegające wprost do szyb i okien.
Zaniechanie tego prowadzi do rozmazywania zgromadzonego brudu, kurzu i zanieczyszczeń, co może spowodować niechciane przenoszenie ich na czystą szybę podczas mycia.

2 komentarzy o “5 kosztownych błędów popełnianych podczas mycia okien

  1. https://noproblem.net.pl/ mówi:

    Te wskazówki przypominają jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i technika podczas mycia okien. Unikanie niektórych błędów może znacząco ułatwić i skrócić czas sprzątania.

    • Admin Ha-Ra Polska mówi:

      Bez wątpienia! Odpowiednie przygotowanie i technika mogą znacząco ułatwić i przyspieszyć proces mycia okien. To nie tylko oszczędza czas i pieniądze, ale także zapobiega potencjalnym szkodom i konieczności ponownego czyszczenia. Teraz odchodzimy od przekonania “im więcej chemii, tym lepiej”. Stare paradygmaty mycia okien, które promowały nadmierne stosowanie środków chemicznych przechodzą do historii. W obliczu coraz bardziej świadomych klientów oraz pilnej potrzeby ochrony środowiska naturalnego, dążmy do stosowania bardziej ekologicznych metod sprzątania. Na przykład, produkty Ha-Ra oferują rozwiązania, które są zarówno skuteczne, jak i przyjazne dla środowiska. Każdy z nas może wnieść swój wkład w ochronę środowiska. To małe kroki dla nas, ale wielki krok dla naszej planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *