Jak wyczyścić ruszt grilla?

Rozpoczął się sezon grillowania. To miły czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Któż z nas nie lubi smacznej grillowanej kiełbaski, miękkiej i dobrze przyprawionej karkówki, świeżo upieczonego łososia lub soczystych grillowanych warzyw. Możliwości jest cała moc. Na samą myśl ślinka cieknie 🙂

Każdy z nas wie, że po przyjemności przychodzi czas na obowiązki. Trzeba wyczyścić grilla. Jak wyczyścić ruszt grilla?

Czyszczenie grilla jest bardzo ważne

Ruszt jak i cały grill bez względu czy jest to kamienny, stalowy czy z innego tworzywa w trakcie pieczenia dość mocno zabrudza się przypalonym tłuszczem, sokiem z warzyw, przyprawami, węglem drzewnym, itp. Przypalony tłuszcz osadzający się na pokrywie może opadać na potrawy, co może zepsuć smak potraw i wpłynie nie tylko na walory smakowe, ale również na nasze zdrowie. Stary, przypalony tłuszcz może zwiększyć niestrawność lub bóle brzucha.

Czyszczenie po każdym grillowaniu jest obowiązkowe, gdyż kolejne pieczenie i przypalanie już zaschniętego tłuszczu powoduje, że wytwarzają się rakotwórcze związki, które mogą dostać się do żywności.

Nie są to proste do usunięcia zabrudzenia. Dlatego ważne jest, aby dobrze się do tego przygotować wtedy będziesz mieć pewność, że grill wyczyścisz szybko i skutecznie. Przygotuj sobie Piankę Ha-Ra® do czyszczenia grilla. Jest biodegradowalna, bezpieczna dla ludzi i środowiska. Pianka Ha-Ra® jest bezzapachowa. Nie podrażnia dróg oddechowych.

Jak czyścić ruszt?

Pianką dokładnie spryskaj wystudzony ruszt grilla i odczekaj około godzinę. Jeśli odczekasz to brud dużo łatwiej usuniesz. Aktywna piana poradzi sobie z przypalonym brudem.  Masz pewność, że na ruszcie nie pozostaną niebezpieczne składniki, które mogą dostać się do żywności. Rozpuszczony brud  z rusztu zbierz papierowym ręcznikiem.  Sprawdź z każdej strony czy wyczyszczone jest każe miejsce. Gdy już ruszt jest czysty wypłucz go w czystej wodzie i osusz Ściereczką Star lub inną chłonną ściereczką.

Dokładnie w ten sam sposób wyczyść całego grilla, jego ścianki, pokrywę i nie zapomnij o akcesoriach do grillowania. Wyżej opisany sposób jak wyczyścić ruszt grilla jest prosty, skuteczny i co najważniejsze bezpieczny dla zdrowia Twojego i Twoich najbliższych. Nie musisz już wdychać szkodliwych rakotwórczych substancji. Nie jesteś narażony na podrażnienia swojego układu oddechowego. Zapewniam, że dokładne i systematyczne czyszczenie grilla gwarantuje udany kolejny sezon grillowy:) Czysty i zadbany grill to smaczne i zdrowe jedzenie, a także wizytówka dla gospodarzy.

więcej o Piance do czyszczenia grilla ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *