Ekologiczne do sprzątania

Ekologiczne sprzątanie to nie tylko moda, ale wymóg dzisiejszych czasów. Dbałość o środowisko jest obowiązkiem każdego inteligentnego człowieka. Bulwersuje nas śmietnisko w lesie, dymiący komin i rzeka, w której nie widać dna, ale sami codziennie przyczyniamy się do dewastacji świata wpuszczając w rury kanalizacyjne wiele litrów wody wymieszanej z detergentami, a puste opakowania po tych środkach (najczęściej plastikowe) dorzucamy do hałdy śmieci na setki lat, bo tyle trwa degradacja tworzyw sztucznych.

Czy potrzebujesz wielu różnych środków chemicznych?

Wielkie koncerny chemiczne wmówiły nam, że potrzebujemy różne środki do czyszczenia różnych powierzchni. Pomyśl ile tych produktów jest w Twoim domu? Na stałe zagościły w naszych domach płyny do mycia naczyń, okien, do mycia podłóg, do czyszczenia sanitariatów, do usuwania kamienia, do nabłyszczania, do prania, do płukania tkanin, itp. Niezbędne są gumowe rękawice, aby tymi wszystkimi „cudownymi” środkami nie niszczyć skóry rąk. Trujemy sami siebie płacąc za to z własnej kieszeni.

Woda, bez której nie byłoby życia na naszej niebieskiej planecie to również największy sprzymierzeniec w utrzymaniu czystości. To dzięki wodzie pozbywamy się brudu, kurzu i plam, ale tylko wtedy, gdy wniknie ona we wszystkie szczeliny czyszczonej powierzchni.

Tylko jak dostać się do takiej mikroszczeliny np. w płytce podłogowej, która jest z wyglądu idealnie gładka? Dzięki nauce i poznaniu praw fizyki odkryto nanowłókno – zdjęcie obok  (nano to jedna miliardowa część całości), którymi można tego dokonać. W wielkim powiększeniu takie włókna wyglądają jak szczoteczki, które zabierają zanieczyszczenia z nawet najmniejszych zakamarków, a wypłukane w wodzie oddają brud i po wyciśnięciu znów są gotowe do pracy.

Fenomen w ekologicznym sprzątaniu

Niemiecki producent Ha-Ra® opatentował wiele różnorodnych produktów do ekologicznego sprzątania w postaci włókien utkanych w formie mopów, rękawic, myjek i ściereczek tak, aby sprzątanie było bezpieczne dla zdrowia i środowiska, łatwe i efektywne.

Technologia bezchemicznego utrzymania czystości polega na wykorzystaniu prostych praw fizyki gdzie budowa włókien (grubość nitek, jakość, gęstość, różnorodność splotów i kombinacje łączenia ze sobą) odpowiada za doskonały efekt czyszczenia.

Każdy kto chce zacząć przygodę z włóknami Ha-Ra® powinien zacząć od naszego najmniejszego cudu – Ściereczki Blue – do wykorzystania praktycznie wszędzie, bo zależy tylko od naszych potrzeb i wyobraźni.

To maleństwo ma naprawdę nieograniczone możliwości: wyczyści w kuchni okap, szafki, blat, lodówkę, w łazience armaturę, w biurze biurka i jest nieoceniona w czyszczeniu fug (zobaczysz pierwotny kolor fugi).

Jak już zaczniesz nią czyścić to się nie zatrzymasz, bo ciekawość zmusi Cię by sprawdzić, jak Ściereczka Blue poradzi sobie z kolejną powierzchnią – odkryjesz połysk i fakturę mebli, zobaczysz lśniące kafelki, a w łazience armatura zalśni nowością.

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że potrzebujesz tylko Ściereczkę Blue, ciepłą wodę i najzwyklejsze mydło (do prania ściereczki). Gdyby jednak jakieś zabrudzenie było bardzo odporne na czyszczenie samą wodą i włóknem Ha-Ra® przyjdą z pomocą stworzone i opatentowane produkty na bazie naturalnych składników: kwasu cytrynowego – Kalkexu i gliceryny – Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra®.

Płyn Pielęgnacyjny Ha-Ra® – numer 1 na naszej liście, To produkt, który ze względu na swoje właściwości, unikalną moc działania, skuteczność w usuwaniu zabrudzeń wyeliminuje wszystkie dotychczas stosowane płyny, mleczka i emulsje.

Całkowicie bezpieczny i biodegradowalny z naturalnym pH. Powstał na bazie naturalnych surowców. Mycie, pranie i czyszczenie nim różnych powierzchni to prawdziwy komfort. Brud błyskawicznie jest usuwany, nic się nawarstwia i nie klei, a powierzchnie są idealnie czyste.

Następnym środkiem czyszczącym jest Kalkex (100% naturalny kwas cytrynowy), który wykorzystujemy najczęściej w łazienkach i sanitariatach (rewelacyjnie usuwa osady z mydła, kamień, pleśń i brzydki zapach), przyda się także w kuchni gdzie bezpiecznie dla zdrowia usunie kamień z czajnika lub ekspresu.

Kalkex jest niezbędny wszędzie tam gdzie przez długi czas nawarstwiał się brud.

Natomiast do ekstremalnych zabrudzeń np. smoła lub tusz polecam pastę do zadań specjalnych, czyli Pastę Blue.

Kolejny fenomen na naszej liście to proszek Saponella niezbędny tam gdzie cenimy zdrowie i ekologię – pranie wolne od szkodliwych dla skóry środków, zmywanie bez rakotwórczych nabłyszczaczy.

W zgodzie z naturą

Produkty ekologiczne do sprzątania Ha-Ra® to gwarancja czystości, dbałości o zdrowie i zachowanie czystego i bezpiecznego środowiska a także oszczędności (raz kupione włókno służy nam przez wiele, wiele lat, a naturalne preparaty wspomagające czyszczenie takie jak Płyn Pielęgnacyjny Ha-Ra® są bardzo wydajne i wystarczą na długo do wielorakich zastosowań). Dbając o swoje najbliższe środowisko chronisz cząstkę świata.

Poniżej produkty, o których pisałam w artykule:

Najlepszy
99,99

Wielozadaniowy Superkoncentrat Ha-Ra pochodzenia organicznego. Zastępuje przeciętne 600 - 900 butelek standardowego domowego środka czyszczącego. Oszczędza co najmniej 24 kg odpadów z tworzyw sztucznych,  i co najmniej 300 l chemii do czyszczenia. Przeznaczony do mycia, czyszczenia, prania i pielęgnacji każdej powierzchni. Ten produkt o standardowym zapachu, cieszy się dużym zainteresowaniem. Wkrótce będzie można go ponownie zamówić!  Aktualnie dostępny jest ten sam produkt, ale  o zapachu kwiatów górskich. Kliknij tutaj aby zamówić: https://www.hara.pl/produkt/uniwersalny-koncentrat-hans-raab-05-l-o-zapachu-kwiatow-gorskich/

44,00

dwustronna, do gruntownego czyszczenia oraz cyklicznego doczyszczania i szorowania mniejszych powierzchni porowatych i gładkich, które można myć na mokro. Wyczyści białe podeszwy butów. Wszystkie powierzchnie porowate, gładkie z ceramiki, metalu. Genialne efekty czyszczenia osiąga z Pastą Blue do szorowania Ha-Ra.

109,00

Wydajna pasta szorująca w kamieniu. W jednym procesie czyści, poleruje i konserwuje. Nie rysuje powierzchni. Przeznaczona do czyszczenia i polerowania sztućców, biżuterii, powierzchni wykonanych ze stali nierdzewnej, chromu, aluminium, złota, srebra, mosiądzu, miedzi i cyny. Niezbędna do gruntownego czyszczenia armatury sanitarnej, umywalek, kabin prysznicowych, kafli i wielu innych powierzchni wykonanych z ceramiki i emalii, np. ceramiczne płyty grzewcze i brodziki ze szkła i akrylu, białe buty sportowe, żaluzje, plastikowe ramy okienne, meble ogrodowe itp.    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *