Włókno Mach6 Ha-Ra pod lupą

Trwałe, skuteczne, niezawodne w praktyce – Włókna Ha-Ra® to jakość w każdym calu

Czyszczenie i mycie samą wodą? W technologii Ha-Ra® nie tylko możliwe, ale również skuteczne!

Dzięki nowatorskim technikom aby sprawnie i czysto posprzątać dom, szkołę czy przedszkole wcale nie są potrzebne stosy różnorodnych, kolorowych płynów, past czy mleczek – każde z nich do czego innego.

W codziennym sprzątaniu produktami Ha-Ra® ponad 90% czystości osiągasz myjąc tylko włóknem i wodą. Tak, oryginalne włókna Ha-Ra® w codziennym sprzątaniu potrzebują wsparcia tylko w czasie mycia miejsc zatłuszczonych i tam, gdzie gromadzi się kamień wapienny. Trudne zabrudzenia, w każdym przypadku wspiera jeden wielozadaniowy, ekologiczny i naprawdę silnie działający superkoncentrat organicznego pochodzenia Płyn Pielęgnacyjny Ha-Ra lub naturalny 100% kwas cytrynowy – Kalkex, wyprodukowany w recepturze aptekarskiej, z czystych owoców cytrusowych. Tutaj z działaniem sił natury nic nie wygrywa.

Codzienne, pielęgnacyjne sprzątanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych przyspiesza mgiełka Ha-Ra – Aktywny Spray 360°.  Natomiast podczas codziennego mycia łaźni, łazienek i całej armatury sanitarnej niezastąpiona niczym jest Aktywna pianka w postaci Ekologicznego płynu do mycia łazienek.

Technologia czyszczenia fizykalno-mechanicznego Ha-Ra®

Technologia bezchemicznego utrzymania czystości Ha-Ra® polega na wykorzystaniu w procesie czyszczenia prostych praw fizyki. Mają one zastosowanie podczas pracy specjalnymi włóknami, utkanymi w specjalny sposób, z nitek grubości mikro i nano (nano to nitki tysiąc razy cieńsze od mikro i aż 10 tysięcy razy cieńsze od ludzkiego włosa).

Grubość nitek, ich jakość, gęstość, różnorodność, splot i struktura tkania oraz ich różne kombinacje łączenia ze sobą stanowią o unikalności włókien czyszczących Ha-Ra®. To budowa włókien sprawia, że włókna nie potrzebują środków chemicznych aby czyścic skutecznie, ponieważ czyszczą w sposób fizykalno-mechaniczny.

Bezkompromisowa jakość czyszczenia osiągana jest w zdrowy, naturalny sposób. Trwałość włókien, szybkość mycia, lekkość, wygoda, precyzja – to cechy wyróżniające włókna Ha-Ra® wśród innych. Dzięki patentom cechy produktów Ha-Ra® przypisane są tylko włóknom Ha-Ra®.

W zależności od przeznaczenia włókien ich nitki posiadają różny skład chemiczny i tkane są w zróżnicowanych strukturach. Produkty z nich wytworzone to mopy Ha-Ra® czyli włókna do mycia podłóg do nakładania na stelaże, rękawice, myjki i ściereczki.

Pojedyncze Włókno Ha-Ra

Proces usuwania zabrudzeń na mokro przez Włókno Ha-Ra

Jak to się dzieje, że takie mikroskopijne włókno czyści?

Zamiatanie bezpyłowe na start

Ważną czynnością rozpoczynającą prace czystościowe powinno być bezpyłowe odkurzenie powierzchni. Wykonuje się je na sucho. W technologii Ha-Ra® podczas pracy na sucho włókna Ha-Ra® wytwarzają pole elektrostatyczne. Zapominasz o unoszącym się kurzu podczas zamiatania, czy wycierania kurzu. Rękawica do odkurzania czy mop do zamiatania – (włókna szare i  Żółte Ha-Ra®) oraz mięciutka, bardzo chłonna szara Ściereczka do kurzu  Ha-Ra® jak magnes przyciągają kurz. Wszystko to, co podczas tradycyjnego odkurzania i zamiatania unosi się w powietrzu i ponownie osiada, podczas pracy włóknami Ha-Ra® jest dokładnie zebrane i wchłonięte przez włókno.

Jaką korzyść ludziom uczulonym na roztocza kurzu niesie posiadanie takiego włókna w domu, wiedzą najlepiej astmatycy i alergicy. Ale to tylko jedna z zalet tych włókien. Przy dużym zapyleniu np. na szkolnym korytarzu zastosowanie tego włókna podczas sprzątania jest zbawienne, ponieważ chroni dziecięce płuca, a osobie sprzątającej przyspiesza końcowy proces mycia na mokro.

Mowa tutaj o Włóknach szarych i  Włóknach Żółtych Ha-Ra® do bezpyłowego zamiatania podłóg, usuwania kurzu i pajęczyn ze ścian i sufitów oraz o rękawicach:  Rękawicy szarej bądź  Rękawicy Żółtej i niezawodnej Ściereczce do bezpyłowego odkurzania. 

 

Mop Ha-Ra® – Włókno żółte lub szare do odkurzania (na sucho)

założone na niezdzieralny Ekspres podłogowo-ścienny stalowy idealnie nadaje się nie tylko do zamiatania podłóg, ale również usuwania kurzu ze ścian i sufitów.

Włókna Ha-Ra® ultra - gruntowne czyszczenie

Zupełnie inne prawo rządzi włóknami stosowanymi w procesie gruntownego mycia i doczyszczania powierzchni. Są to włókna czyszczące na mokro. W ich przypadku potapirowane i postrzępione, (wyglądające w wielkim powiększeniu jak miotełki) końcówki włókien docierają z odrobinkami wody w najbardziej niewidoczne szczelinki i porowatości, rozbijają brud na małe cząsteczki i rozpuszczają go w wodzie. Po takiej operacji brudną emulsję należy zebrać chłonącą, uniwersalną Rękawicą Mach6 i osuszyć Ścierką Star.

Na filmiku niżej zobrazowany jest efekt czyszczenia włóknem Ha-Ra ultra. Zobacz jak samą wodą czyści Ściereczka Blue

Ta grupa włókien nazywa się ultra. Z nich w naszej manufakturze szyte są: Rękawica Ultra, ścierki: Ściereczka Blue , Ściereczka Scrub, Ściereczka Viva Ultra oraz myjki do okien

Zobacz jak Myjka do okien Ha-Ra® z włóknem ultra usuwa tłuste zabrudzenie z szyby

Na włóknie pozostało tłuste zabrudzenie. Jak je usunąć? To proste. Wystarczy porządnie namydlić lub nanieść odrobinę Płynu Pielęgnacyjnego Ha-Ra®, który doskonale rozpuszcza tłuszcz i pod bieżącą ciepłą wodą wypłukać ściereczkę.

Gruntowne czyszczenie lub codzienne mycie bardziej zabrudzonych powierzchni wspomaga Kalkex naturalny kwas cytrynowy wytworzony z czystych cytryn oraz Uniwersalny koncentrat Hans Raab (superkoncentrat 1:8000), w którego składzie jest gliceryna pozyskana z roślin. W efekcie takiego doczyszczenia podłogi, ludzie po latach odkrywają na nowo prawdziwy kolor płytek i fug.

W ekstremalnych sytuacjach trudności z doczyszczeniem powierzchni wspomaga dodatkowo Pasta Blue w kamieniu. Oparta na naturalnych składnikach, z mydłem z tłuszczów roślinnych, naturalną glinką polerską i gliceryną. Wraz z Kalkexem i Uniwersalnym koncentratem Ha-Ra stanowią największy oręż w walce z zalegającym uporczywym zabrudzeniem.

 

Włókna Zielone Ha-Ra - mycie powierzchni porowatych: gresu, płytek, posadzki betonowej

Teraz o włóknie, które od wielu lat rewolucjonizuje mycie podłóg porowatych,  chropowatych i szorstkich z szerokimi fugami. Mop zielony Ha-Ra nie ulega kompromisom, a jego natychmiastowych efektów działania nie da się porównać w tym obszarze do niczego innego. Włókno wraz z Ekspresem metalowym oraz uniwersalnym koncentratem, Płynem pielęgnacyjnym Ha-Ra, z niewiarygodną łatwością czyści podłogi kamienne, płytki porowate gresowe, lastriko, beton. Z podobną łatwością oddaje brud – dosłownie po zetknięciu z wodą.

W postaci rękawicy rozwiązuje i zaspokaja wszystkie potrzeby czyszczenia na zewnątrz: żaluzje zewnętrzne, bramy, drzwi i półki garażowe, parapety, meble ogrodowe, pomniki cmentarne itp.

Podczas mycia powierzchni zewnętrznych zmurszałych, z powłokami pleśni, grzyba i nalotami z mchu, do wody dodaj specjalnego środka – Płynu harafamily.  To w 100% naturalny płyn do higienicznego usuwania tak trudnych zabrudzeń ze wszystkich powierzchni na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Bezpieczny dla środowiska i Twojego zdrowia.

Łatwość czyszczenia włókna zielone Ha-Ra osiągają dzięki różnorodności zawartych w nich nitek.

Końcówki jednych penetrują wszystkie szczelinki, drugie idąc w ślad za nimi odsysają brudną wodę. To unikalna cecha przypisana temu włóknu. Włókna zielone Ha-RA szyte są w formie mopów – Włókna do mycia podłóg Ha-Ra®:  Włókno Zielone oraz rękawic: Rękawica Zielona

Włókno Zielone

z Ekspresem podłogowym metalowym/stal nierdzewna

Włókna Mach6 - mycie podłóg podgrzewanych z gresu polerowanego, mycie paneli, parkietu, podłóg marmurowych

Włókno mop Mach 6 do podłóg podgrzewanych

Mop Ha-Ra Włókno Mach6

założone na Ekspres Perfekt/ aktualnie Ekspres ERA 38

Włókna Mach6 – to grupa sztandarowych włókien Ha-Ra rewolucjonizujących mycie powierzchni podłóg super gładkich podgrzewanych, paneli podłogowych, podłóg marmurowych. W procesie czyszczenia na wilgotno wykorzystuje efekt kapilarny i ultradźwięki.

Spływająca po niewyobrażalnie gęsto utkanych, cieniuteńkich nanowłóknach woda wytwarza ultradźwięki, które wzmacniają moc rozbijania brudu. Włókno to szczelnie przylega do gładkich powierzchni, posiada niezwykłą zdolność absorbowania brudu. Dzięki zbiornikom wody wbudowanym na krawędziach, jawi się ogromną chłonnością wody (czyści do 50 m² po jednym zamoczeniu). Jest to włókno z najwyższym zagęszczeniem dostępnym a na rynku, a  oznacza to ponadprzeciętne rezultaty czyszczenia i niezwykłą trwałość.

Z przyjemnością możesz myć podłogi podgrzewane, nie bacząc na wysychanie wody pod mopem. Zapominasz o smugach, pucowaniu i polerowaniu swoich lustrzanych podłóg. Włókno Mach6 czyści dokładnie, niweluje smugi. Powierzchnie lśnią naturalnym blaskiem. Woda z osnowy włókna stopniowo spływa do jego końcówek, dlatego początek i koniec mycia wykonywany jest z taką samą wilgotnością. Ten typ włókien to włókna podłogowe : Mach6, Mach6 Soft, Nano Gold Soft rękawice: Rękawica Mach6 i Rękawica Igel oraz mała poręczna Ściereczka Igel

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki skórzanej:

W rozwiązywaniu dylematów czystościowych Ha-Ra dużą uwagę poświęciła technice bezpiecznego i satysfakcjonującego sposobu czyszczenia i impregnacji mebli i wyrobów ze skóry naturalnej. Do czyszczenia dedykujemy Rękawicę Mach6, Do osuszania Ścierkę Star a do konserwowania i impregnacji naturalną Pastę do wyrobów skórzanych. Ten naturalny, opatentowany jak wiele innych produkt, gwarantuje maksymalne zabezpieczenie poszczególnych warstw skóry. Skóra staje się elastyczna, nabłyszczona, a kolor jest bardziej intensywny niż dotąd.

Pasta bezbarwna produkowana jest z wosku pszczelego i lanoliny. Tylko właściwy proces czyszczenia i pielęgnacji pięknych mebli skórzanych daje gwarancję ich długoletniej świetności.

Pasta bezbarwna doskonała jest również do galanterii i odzieży skórzanej, strojów motocyklowych, kokpitów samochodowych, siodeł. Zapobiega powstawaniu zacieków na butach i plam z deszczu i śniegu.

Pasta do wyrobów skórzanych

Mówiąc o fenomenie naszych produktów warto wspomnieć o naturalnych, fenomenalnie piorących Proszkach do prania Saponella Color i Saponella biel, Piance aktywnej do mycia łazienek czy aktywnej Piance do piekarników i grilli.

Środki czyszczące zachwycają naturalnym składem, włókna Ha-Ra urzekają swoją elegancją i działaniem, a kosmetyki haranaturals zapewniają wieczną młodość, dając poczucie pewności, że robisz dla siebie wszystko co najlepsze.

Teraz zapraszam Cię do jeszcze lepszego poznania naszych markowych produktów do sprzątania.

Przejdź do strony Ha-Ra Oryginał - Do sprzątania